Předchozí
1 z 7
Další

10 let s ČT art10 let s ČT artZdroj: se svolením České televize

10 let s ČT art

ČT art 1.9., 20:15

Televizní stanice ČT art oslavila 31. srpna desáté výročí. Po celou tuto dobu divákům zprostředkovává množství kulturních a uměleckých projektů, pro které v současné době není na jiném českém kanále prostor.

Živě z pražského Hudebního klubu Doupě se k oslavám připojí přední hudebníci napříč různými žánry, mimo jiné David Koller, Lenka Dusilová, Kamil Střihavka, PSH, 7krát3, Adam Plachetka, Dagmar Pecková nebo Michal Pavlíček. Celý večer propojí krátké a bezprostřední rozhovory moderátorů Marka Ebena a Ondřeje Havelky s účinkujícími muzikanty.

Mel Gibson a Rene Russo ve filmu VýkupnéMel Gibson a Rene Russo ve filmu VýkupnéZdroj: se svolením Touchstone Pictures

Výkupné

Nova Cinema 1.9., 21:45

Milionář Tom Mullen, majitel jedné z nejúspěšnějších soukromých leteckých společností, dokáže jako obchodník hrát tvrdě, v soukromí je to ale milující, obětavý manžel i otec malého Seana. Když je chlapec jednoho dne unesen, Tom dostane zprávu, že pokud do osmačtyřiceti hodin nezaplatí dva miliony výkupného, zemře.

Zoufalí rodiče se spojí s FBI, jež pověří případem experta na únosy, agenta Lonnieho Hawkinse, věci se ale po slibném začátku začnou komplikovat. Ukazuje se, že únosci vůbec nemají v úmyslu chlapce propustit… Režisér Ron Howard obsadil do hlavních rolí Mela Gibsona a Renée Russo.

Zdroj: Youtube

Pohřeb princezny Diany.Pohřeb princezny DianyZdroj: Profimedia

Diana. Den, kdy celý svět zaplakal

ČT2 1.9., 18:50

31. srpna 1997 odešla z tohoto světa jedna z nejsledovanějších a také nejoblíbenějších žen tehdejší doby. Život princezny Diany vyhasl jako „svíčka ve větru“, jak napsal ve své nezapomenutelné písni její obdivovatel a přítel, zpěvák Elton John. Mercedes s lady Dianou jel osudného dne na nábřeží naproti Eiffelově věži. Řítil se rychlostí přes 120 kilometrů za hodinu. Řidič se snažil ujet několika fotografům. Měl v krvi hodně alkoholu, nezvládl řízení a narazil do jednoho z pilířů tunelu u mostu Alma.

Princezninu smrt připomínají dodnes fotografie a květiny u Plamenu svobody na Dianině náměstí a letošní rok nebyl výjimkou. Britský dokument se vrací k událostem pozdějším, princeznině pohřbu, který se konal 6. září 1997 v Londýně. Na jeho okolnosti zavzpomínají například tehdejší velvyslanec Spojeného království ve Francii, člen ochranky Dianiných synů, organizátoři obřadu a další účastníci.

Ivana Chýlková a Šárka Krausová v Osadě 2Ivana Chýlková a Šárka Krausová v Osadě 2Zdroj: se svolením České televize

Osada 2

ČT1 1.9., 20:10

Krávy se pasou, sluneční paprsky házejí prasátka na hladinu rybníka, kačeny vyvedly mladé… a nad tou idylou zní z chaty řev Milana Rubala. Po dvou letech se vracíme do Záhoří, jenže teď tu panuje poněkud výbušnější atmosféra. Bývalá pohoda? No jistě. Akorát, že vůbec.

Po dvou letech se štáb režiséra Radka Bajgara vrátil na místo činu, do malebného kraje Berounky a Nižborských rybníků, aby ve fiktivní osadě Záhoří natočil druhou řadu úspěšného komediálního seriálu.

Každá z oblíbených postav si za dva roky prošla vývojem, vzájemné vztahy se vyostřily, v Osadě teď panuje poněkud výbušnější atmosféra. Autorem druhé řady, jejíž první díl se vysílá tento pátek, je opět Petr Kolečko, do svých rolí se vrátili Martin Myšička, Pavla Beretová, Petra Nesvačilová, Radek Holub, Ivana Chýlková, Stanislav Majer, Igor Bareš a další.

Zdroj: Youtube

Žraloci ledového severuŽraloci ledového severuZdroj: se svolením Primy

Žraloci ledového severu

Prima ZOOM 1.9., 20:00

Žraloky známe především jako hbité dravce z hlubin tropických moří. O jejich bratrancích z ledového severu toho ale víme jenom málo. Christina Karliczeková to chtěla změnit, a tak vyrazila na vzrušující expedici.

Jako jedna z mála podvodních kameramanů úspěšně dokončila speciální výcvik, proto se ve švédském dokumentu může zdárně potápět pod led a do extrémních hloubek. A nabízí společně s dalším kolegou jedinečné záběry žraloků s jedovatými ostny, výpravy žraloka velkého (druhé největší ryby na světě) i mámo známé žraloky, kteří svítí.

VysvobozeníVysvobozeníZdroj: se svolením České televize

Vysvobození

ČT2 2.9., 21:50

Začátek 70. let patří k nejlepším obdobím hollywoodské tvorby. K moci se dostala nová generace, jak mezi tvůrci, tak ve vedení velkých společností (proto bývá tento čas nazýván Novým Hollywoodem). Anglický režisér John Boorman v této době realizoval své nejlepší dílo Vysvobození (1972). Předlohou se stal stejnojmenný román Jamese Dickeyho (1970), který napsal scénář a také si zahrál ve finále snímku postavu šerifa.

Film líčí nechtěné dobrodružství čtyř kamarádů, kteří se rozhodnou strávit víkend plavbou na kánoích po rozbouřené řece v hornaté krajině na pomezí Georgie a Jižní Karolíny. Jejich výlet divukrásnou a nedotčenou přírodou se však změní nečekaně v zápas o holý život, který prověří jejich charaktery a instinkty v mezní situaci. V hlavních rolích potkáme mimo jiné Jona Voighta a Burta Reynoldse.

Zdroj: Youtube

Tommy Lee Jones a Will Smith ve filmu Muži v černémTommy Lee Jones a Will Smith ve filmu Muži v černémZdroj: se svolením Columbia Pictures

Muži v černém

Nova 2.9., 17:35

Na mexicko-americké hranici zastaví policisté dodávku pašeráků lidí. Záhadný agent K mezi zadrženými imigranty objeví mimozemšťana. Když se tvor pokusí uprchnout, zastřelí ho speciální zbraní. S kolegou D pečlivě zamaskují stopy a policistům vymažou vzpomínky. Mladý černoch James Edwards, který slouží u newyorské policie, pronásleduje zločince, který se ho těsně předtím, než spáchá sebevraždu, pokusí varovat.

Na Zemi přichází brouk a světu hrozí nebezpečí. Agenti Kay a Jay z roku 1997 se vrací k divákům. Nosí černé obleky a černé brýle a dokážou si s vesmírnými potvorami všeho druhu poradit jako nikdo.

Bravurně je ztvárnili Tommy Lee Jones a Will Smith, jako rázná žena jim sekunduje Linda Fiorentino.

Zdroj: Youtube