Předchozí
1 z 11
Další
Zdroj: Youtube

Borsalino a spol.

ČT 2, 28. 7., 20.00

Roch Siffredi (Alain Delon) má roku 1934 francouzskou Marseille pevně ve svých rukou. Ale jen do chvíle, kdy se do přístavního města pokouší dostat italská mafie. Jeho přítel François Capella je zabit a Roch sám je unesen a vězněn lidmi z Volponeho klanu. Po systematickém ponižování a mučení se mu podaří uprchnout do Itálie. Je bez přátel, bez peněz, zcela na dně, a přesto chystá pomstu. Jako uragán se vřítí do Marseille a systematicky ničí budovanou říši vetřelecké mafie. „Zabij mě pomalu,“ řekne jednoho dne s nenávistným pohledem svému rivalu Volponemu. „Jen jeden z nás přežije!“

V režii Jacquese Deraye dále hrají Riccardo Cucciolla, Daniel Ivernel, Catherine Rouvel a další.

Zdroj: Youtube

Rolling Stones: Olé Olé Olé

ČT art, 29. 7., 20.15

V řadě zemí Latinské Ameriky v šedesátých a sedmdesátých letech vládly vojenské diktatury. Cenzurovaly písničky a interprety, které neschvalovaly. Skupina Rolling Stones jakožto součást rebelského hnutí šedesátých let, hlásající svobodu projevu a sexuální volnosti, pro ně byla trnem v oku. V několika zemích byl rock’n’roll zakázaný. Ovšem ve chvíli, kdy vám někdo něco zakáže, vznikne podzemní hnutí. Lidi vábí všechno, co zavání vzdorem.

Turné je záznamem legendárních rockerů napříč Jižní Amerikou až po Kubu v roce 2015.

Zdroj: Youtube

Martin a Venuše

Prima, 30. 7., 22.35

Vendula s Martinem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky.

Hrají Marek Taclík, Kristýna Boková, Zuzana Stivínová, Jan Budař.

Zdroj: Youtube

Andílek na nervy

Prima, 30. 7., 20.15

Čtrnáctiletá blogerka si musí po smrti matky vybrat, zda žít v dětském domově, nebo na malé vesnici s otcem, kterého nikdy neviděla. Venkovské prostředí na ni zpočátku působí jako zoo plné bláznů, se kterými se žít nedá. Brzy tu ale nachází první lásku…

Ve filmu režiséra Juraje Šajmoviče hrají Anna Kadeřávková, Pavel Řezníček, Adam Mišík, Petra Černocká, Miroslav Vladyka, Linda Rybová, Kateřina Kaira Hrachovcová nebo Lukáš Latinák.

Zdroj: Youtube

O Ptáku Ohniváku

ČT1, 30. 7., 13.05

Oblíbená pohádka vznikla podle předlohy Karla Jaromíra Erbena. V jednom království rostla zlatá jablka, ale v noci na ně někdo chodil. Nebyl to však ledajaký zloděj, byl to kouzelný pták. Panu králi (Vladimír Ráž) to dělalo velké starosti, a tak se princ (Ivan Luťanský) rozhodl s pomocí chytré lišky ptáka získat. Přesněji řečeno – ukrást. A přitom poznal krásnou princeznu Marjánku (Veronika Freimanová), která Ohniváka a jeho zpěv měla moc ráda a za nic by ho nikomu nedala. Že příběh končí velkou láskou, netřeba dodávat.

V pohádce režisérky Libuše Koutné dále hrají Josef Bek, Oldřich Vízner nebo Alena Kreuzmannová.

Zdroj: Youtube

Mune: Strážce Měsíce

Nova CINEMA, 28. 7., 20.00

Aniž by o to žádal, je malý Mune, snílek a šibal, v bájném světě jmenován strážcem Měsíce. Tedy tím, kdo přináší noc a bdí nad sny. Mune ale přitahuje katastrofy a omylem umožní strážci temna, aby ukradl Slunce. S pomocí hrdého strážce Slunce Sohona a křehké Ciry se Mune vydává za neobyčejným dobrodružstvím, jež z něj učiní legendu mezi strážci!

Skvělý animák natočili Alexandre Heboyan a Benoît Philippon.

Zdroj: Youtube

Kdopak to mluví

Nova, 29. 7., 12.15

Třiatřicetiletá účetní Molly otěhotní, ale její ženatý milenec Albert neustále odkládá rozvod. Navíc ho Molly po devíti měsících těhotenství přistihne s novou milenkou, a tak scéna, kterou ztropí, skončí porodními bolestmi. Ve spěchu nasedne do taxíku starostlivého Jamese, který je v porodnici považován za otce, a proto musí asistovat u porodu. Zatímco Mikey objevuje svět a Molly prožívá krizi, James je u nich stále častějším hostem. Molly zjistí, že zneužil její adresu, aby dostal senilního dědu do domova důchodců, ale pak se s ním dohodne, že jí za to bude hlídat Mikeyho. Přestože je jim oběma s veselým a přátelským taxikářem dobře, začne se Molly poohlížet po vhodném otci.

Hrají John Travolta, Kirstie Alley či Olympia Dukakis.

Manželství po italsku

ČT1, 29. 7., 21.30

Domenico Soriano je úspěšný obchodník a neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filomenu potkal v jednom neapolském nevěstinci za 2. světové války. Pak se jejich cesty rozešly, po válce se však náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel dvaadvacet let. Filomena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody. A po všech těch letech si jednoho dne ten starý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To tedy Filomena nemůže nechat jen tak!

Nesmrtelnou filmovou adaptaci divadelní komedie Eduarda De Filippa „Filumena Marturano“ natočil v roce 1964 italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

Zdroj: Youtube

Quo Vadis

ČT 2, 29. 7., 20.00

Významný polský spisovatel Henryk Sienkiewicz napsal v roce 1896 román Quo vadis, ve kterém na půdorysu romantického milostného příběhu líčí počátky křesťanství v Evropě a vypráví o krutém pronásledování a vraždění křesťanů za vlády římského císaře Nerona. V roce 1951 vznikla v pořadí čtvrtá (avšak první zvuková) filmová adaptace tohoto historického románu. Režisér Mervyn LeRoy natočil dokonalý film pro velké plátno, maximálně věrný knižní předloze.

V popředí filmu je sice ústřední milostný motiv Marka Vinicia a Lygie, ztělesněných tehdejšími hollywoodskými hvězdami první velikosti Robertem Taylorem a Deborah Kerrovou. Skutečnou dominantou je však herecký výkon Petera Ustinova, který za efektní portrét římského krutovládce Nerona dostal kromě oscarové nominace také Zlatý glóbus. V němé epizodce jedné z Lygiiných otrokyň se krátce mihne tehdy šestnáctiletá Sophia Lorenová.

Zdroj: Youtube

Vlasy

ČT art, 30. 7., 20.15

Filmové zpracování legendárního broadwayského muzikálu vzniklo až deset let poté, co slavila úspěchy jevištní verze. Režie filmu se ujal Miloš Forman, který o pár let předtím prorazil oscarovým dílem Přelet nad kukaččím hnízdem. Divadelní inscenace Vlasů neměla sevřený příběh, ten pro film dotvořil až scenárista Michael Weller. Vyprávění o mladíkovi z venkovského ranče Claudeovi, který se před nástupem do armády spřátelí s partou newyorského hippie Bergera a zamiluje se do dívky z aristokratické rodiny Sheily, se pro Formana stalo příležitostí zpracovat jeho osobní téma. Svoboda člověka, stojícího proti společenským konvencím i proti politickému systému, je leitmotivem téměř všech Formanových amerických filmů. Hrají John Savage, Treat Williams, Beverly D'Angelo, Annie Golden. Kamera je dílem Miroslava Ondříčka.

Zdroj: Youtube

Promlčeno

Prima MAX, 28. 7., 20.05

Radek se téměř po dvaceti letech vrací do rodného města, aby zde nalezl jistou mladou ženu a vyrovnal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá reportérka Eva, která se tím zaplete do kriminálního vyšetřování dlouho zapomenutých událostí. Začíná napínavý boj o čas a spravedlnost.