Předchozí
1 z 10
Další
Zdroj: Youtube

Sexy Pistols

Prima MAX, 26. 8., 20:00

Píše se rok 1880. Drsný zákon Dalekého Západu nešetří ani Mexiko. Sara, dcera bohatého bankéře, a Maria, holka z rolnické rodiny, mají jen málo šancí sdílet stejný osud. Až do dne, kdy Tyler Jackson, zástupce bankovní společnosti New York Bank and Trust, zničí jejich rodiny, aby se nezákonně zmocnil mexické půdy a umožnil tak prodloužit americkou železnici.

Jsou odhodlané pomstít své otce a ochránit svoji půdu. Obratem ruky se z dvou mladých dam stanou drsné pistolnice, které začnou útočit na pobočky banky Bank and Trust. Quentin je mladý a přísný inspektor, kterého vyslala newyorská policie, aby obě ženy zatkl. Odolá však kouzlu těchto dvou krásek?

V hlavních rolích Penélope Cruzová a Salma Hayeková.

Zdroj: Youtube

Na kometě

ČT2, 26. 8., 13:20

Český fantastický film natočil režisér Karel Zeman svou nenapodobitelnou technikou kombinace trikového a hraného filmu podle románu Julese Vernea. Vypráví v něm fantastický příběh lidí, kteří byli na sklonku předminulého století odtrženi s kouskem pevniny od Země a kometou strženi do vesmíru.

Je to neskutečný příběh z neskutečného světa, v němž se autoři snažili humornou formou vyjádřit neutuchající touhu člověka po ideálu spravedlnosti.

V hlavních rolích uvidíme Magdu Vášáryovou a Emila Horvátha.

Zdroj: Youtube

Discopříběh

Nova, 27. 8., 17:00

Jirka Horáček žije s otcem na plzeňském sídlišti a veškerý volný čas tráví s partou kamarádů na diskotékách. Na jedné se seznámí s atraktivní blondýnou Evou, která však patří ke staršímu frajírkovi Cáfovi. Přestože se stejný večer seznámí také s Jitkou, zamiluje se do sebevědomé Evy. A tak zatímco sympatické Jitce dává okatě najevo nezájem, snaží se vetřít do Eviny přízně. Současně se začíná dostávat do stále větších problémů s otcem, který nemá nervy na jeho pubertální vylomeniny. Přestože od Evy získá její telefonní číslo, kamarád Roman je k jeho nadějím velmi skeptický.

V hudební komedii Jaroslava Soukupa hrají Rudolf Hrušínský nejml., Ladislav Potměšil, Mariana Slováková či Jaroslava Stránská.

Zdroj: Youtube

Aquaman

Nova, 26. 8., 20:20

Píše se rok 1985. Strážce majáku Thomas Curry zachrání z rozbouřeného moře zraněnou Atlannu, princeznu podmořské říše Atlantidy. Dvojice se do sebe zamiluje a z jejich lásky se narodí syn Arthur. Atlanna je ovšem brzy donucena se vrátit do Atlantidy. Arthura nadále vychovával jeho otec Thomas na souši. Arthur se narodil s darem komunikovat s podmořskými živočichy a dalšími schopnostmi, které mu v mládí pomohl rozvinout Nuidis Vulko, rádce královské rodiny z Atlantidy.

V současnosti Arthur překazí moderním pirátům krádež ruské ponorky. Během souboje zemře vůdce pirátů. Jeho syn David přežije se slibem, že otcovu smrt pomstí. David se spolčí s Ormem, mladším nevlastním bratrem Arthura, který spravuje vládu nad Atlantidou a má ambici stát se válečným vládcem moří.

Hrají Jason Momoa, Amber Heardová, Patrick Wilson, Nicole Kidmanová či Willem Dafoe.

Švédská skupina ABBA vydala během své existence osm řadových alb a dodnes prodala přes 400 milionů kopií.Švédská skupina ABBA vydala během své existence osm řadových alb a dodnes prodala přes 400 milionů kopiíZdroj: Profimedia

ABBA: vítěz bere vše

ČT art, 26. 8., 20:15

Jedna z nejúspěšnějších kapel v historii populární hudby začala psát svůj příběh na počátku 70. let a první singl pod názvem ABBA vydala v roce 1972. Zásadní zlom ale přišel o dva roky později, kdy kapela zvítězila v soutěži Eurovize s písní Waterloo. Úspěch to byl naprosto fenomenální a ABBA se stala první neanglicky mluvící popovou skupinou, která dobyla hitparády v anglicky mluvících zemích, včetně Velké Británie a USA.

Následovalo mnoho dalších hitů, jako třeba Dancing Queen, Mamma Mia, Take a Chance on Me nebo Thank You For The Music. Dokument přináší ucelenou historii skupiny očima všech členů kapely, kteří hovoří o svých životech a písních. Nedílnou součástí jsou i archivní záběry, které dokreslí hudební umění skupiny ABBA.

Zdroj: Youtube

Poslední aristokratka

ČT1, 27. 8., 20:10

Komedie se odehrává v druhé půlce 90. let minulého století, kdy je Kostkům (Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová) žijícím v New Yorku v restituci vráceno rodové sídlo. Jejich představy o zámku i České republice, kde nikdy nebyli, jsou idealizované.

Už jen střet s českou realitou nabídne řadu humorných situací, stejně jako smiřování se se skutečností, že bezstarostný život na aristokratickém sídle se nekoná, protože zámek Kostka je ve skutečnosti v havarijním stavu. Zdánlivě předem prohraná bitva se stává pro rodinu Franka Kostky výzvou, stejně jako následování rodového hesla „Kdo nikdy neprohrál, nikdy opravdu nezvítězí“.

Film natočil Jiří Vejdělek podle knižního bestselleru Evžena Bočka, který do své Poslední aristokratky s nadsázkou a lehkostí otiskl své průvodcovské a kastelánské zkušenosti.

SYSEL VE STŘEHU. V nebezpečí vydává pisklavý zvuk a mizí v noře.Sysel v nebezpečí vydává pisklavý zvuk a mizí v noře.Zdroj: Shutterstock

O syslech a lidech

ČT2, 27. 8., 12:25

Sysel obecný patří v mnoha ohledech mezi naše nejpozoruhodnější savce: každý ho zná, ale málokdo ho viděl na vlastní oči. Dokonce i odborníci o něm vědí dosud jen velmi málo. Ještě nedávno to byl pronásledovaný polní škůdce. Dnes patří mezi nejvzácnější zvířata Evropy.

V roce 2009 zahájili zoologové z pražské přírodovědecké fakulty spolu s ochranáři výzkumný projekt, dosud největší svého druhu v Evropě, jehož cílem je získat o syslovi maximum informací. Víme, že je to společenské zvíře, které žije výhradně ve velkých koloniích – o jejich struktuře a vzájemných společenských vztazích členů je však dosud známo jen velmi málo.

Zdá se například, že syslové se domlouvají pomocí poměrně složitého „jazyka“ složeného z různých druhů hvízdání. Zajímaví jsou také specifičtí cizopasníci syslů a některé druhy brouků, kteří krmí své larvy právě syslím trusem.

Zdroj: Youtube

Pan božský

Nova, 26. 8., 16:05

Jean Hamiltonová je matka ve středních letech a její největší radostí jsou dcery Holly a Zoe. Největší starostí zase chlapi. Každý nepovedený vztah řeší útěkem bez ohledu na dcery a ani ji nenapadne, že by na tom bylo něco špatného. Holly už unavuje stěhovat se pokaždé, když matce nevyjde další vztah. Jediné, co by pomohlo, je tajný ctitel. Ten ale neexistuje, a tak si ho Holly jednoduše vymyslí. Její matka je po dlouhé době znovu šťastná.

Muž, který se do ní zamiloval, je konečně tím pravým, ráda by ale znala jeho jméno a tvář. Jediným adeptem na dokonalého muže je spolužaččin šarmantní strýc Ben, a tak si Holly tak nějak „vypůjčí“ jeho totožnost…

Ve filmu režiséra Marka Rosmana hrají Hilary Duffová, Heather Locklearová, Chris Noth, Mike O'Malley nebo Ben Feldman.

Zdroj: Youtube

Annette

ČT art, 27. 8., 20:15

Los Angeles, současnost. Henry je stand-up komik břitkého humoru (Adam Driver). Ann je naproti tomu éterická, mezinárodně uznávaná operní pěvkyně (Marion Cotillard). Společně, ve světlech reflektorů, tvoří šťastný a okouzlující pár. Narození jejich prvního dítěte, Annette, záhadné dívky s výjimečným osudem, však obrátí jejich životy vzhůru nohama.

Francouzské koprodukční drama natočil renomovaný Leos Carax.

Custerův poslední boj u Little Bighornu, jak jej zachytila dobová ilustraceCusterův poslední boj u Little Bighornu, jak jej zachytila dobová ilustraceZdroj: Wikimedia Commons, Seifert Gugler & Co., volné dílo

Bitva u Little Big Hornu

Prima ZOOM, 26. 8., 22:00

Slavná bitva u Little Big Hornu je opředena mnoha tajemstvími. Legenda, která se díky ní zrodila, přežila už několik staletí. Skoro každý viděl nejznámější obraz s dlouhovlasým generálem oděným v jelenici, který se na vrcholku kopce brání armádě domorodých Američanů. Přesně takto si většina z lidí představuje bitvu u Little Big Hornu. A právě toto se s největší pravděpodobností vůbec nestalo.

Historický film Bitva u Little Big Hornu odhaluje, jak se jednoho odpoledne roku 1876 nečekaně zrodil velký americký mýtus.