Předchozí
1 z 8
Další

Andělé a démoniZdroj: se svolením Novy

Andělé a démoni

Nova, 12. 4., 20:20

Po smrti papeže ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERN.

Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERN Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně zjišťují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo iluminátů.

V hlavních rolích hrají Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurerová či Stellan Skarsgård.

ČertovinyZdroj: se svolením Primy

Čertoviny

Prima MAX, 12. 4., 20:00

Aby neskončili v pekelném žaláři za to, že jim při uklízení utekla hříšná duše, mají dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák měsíc na to, aby každý z nich přivedl do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno. V pohádce režiséra Zdeňka Trošky hrají Jakub Prachař, Dominick Benedikt, Sara Sandeva, Karel Dobrý či Oldřich Navrátil.

KarelZdroj: se svolením České televize

Karel

ČT1, 13. 4., 21:20

Dokument, který režisérka Olga Špátová natáčela v průběhu celého roku, nabízí divákům nevšední pohled do soukromí národem milovaného zpěváka Karla Gotta. Mistr pustil kameru skutečně neobvykle blízko.

Díky tomu s ním mohou diváci sdílet jak okamžiky radostné, ať už spjaté s profesí či s rodinným životem, tak chvíle plné bolesti a vědomí blížícího se konce. Přestože to pro něj i přes jeho vrcholnou profesionalitu jistě nebylo snadné, přistupoval k natáčení s pokorou.

O realizaci sám řekl: „Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji pustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny.“

GravitaceZdroj: se svolením Novy

Gravitace

Nova Cinema, 13. 4., 18:15

Cílevědomá doktorka, ale nepříliš zkušená astronautka Ryan Stoneová v podání Sandry Bullockové a zkušený letový specialista NASA Matt Kowalski ztvárněný Georgem Clooneym jsou nuceni zdržet se kvůli rutinní údržbě systémů Hubbleova teleskopu ve volném prostoru. Během operace však dojde k tragédii a oba astronauti se ocitají sami ve vesmíru, odkázáni jeden na druhého. Jedinou nadějí na záchranu je přemístit se na ruskou vesmírnou stanici, jenže jim pomalu dochází kyslík.

V americko-britském sci-fi thrilleru režiséra Alfonsa Cuaróna dále hrají Ed Harris, Paul Sharma či Amy Warrenová.

Z peklaZdroj: se svolením České televize

Z pekla

ČT2, 13. 4., 22:05

Londýn, píše se rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek.

Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly…

V hlavních rolích uvidíme Johnnyho Deppa, Heather Grahamovou, Iana Holma či Robbieho Coltranea.

Strach má velké očiZdroj: se svolením České televize

Strach má velké oči

ČT1, 14. 4., 13:05

Už jste někdy jedli račí nebo želví polívku? Pokud ne, nevadí. Podívejte se na pohádku, v níž ji mládencům, kteří se vydali do začarovaného lesa osvobodit zajatou dívku, uvaří bába Magi. Jak to všechno dopadne, zda vysvobodí zamilovaný dřevorubec Filip (Pavel Zedníček) svou Lesněnku (Jana Boušková) z moci čarodějné báby, se uvidí. Ale jména hlavních představitelů pohádky napovídají, že to bude pouť spíše veselá než strašidelná.

Užijete si spoustu legrace s Rudolfem Hrušínským v roli loupežníka Bujóna a Ivou Janžurovou jako bábou Magi.

Zahradník pro ruceZdroj: se svolením Primy

Zahradník pro ruce

Prima, 14. 4., 13:45

Nedělní hobby okénko televize Prima, ve kterém se vysílají divácky oblíbené pořady Receptář prima nápadů, Libovky Pepy Libického a Vychytávky Ládi Hrušky, se od 14. dubna rozroste o nový pořad Zahradník po ruce. Moderátor Tomáš Trejbal v něm bude diváky provázet zakládáním přírodní zahrady i ekologickým pěstováním na balkonech a terasách.

Každý díl pořadu přinese čtyři reportáže o sezónních činnostech a poradnu plnou diváckých dotazů a odpovědí na ně. Chybět nebudou ani inspirativní návštěvy již hotových přírodních zahrad a rozhovory s jejich majiteli.

OklamanýZdroj: se svolením České televize

Oklamaný

ČT2, 14. 4., 21:55

Během americké občanské války, v roce 1864, je zchátralé sídlo semináře pro mladé dámy slečny Marthy Farnsworthové (Nicole Kidmanová) stále v provozu, obývané ředitelkou, učitelkou a pěti studentkami.

Když však mladá žákyně narazí na desátníka Johna McBurneyho (Colin Farrell), zraněného dezertéra z Unie na pokraji smrti, naruší se už tak křehká rovnováha věcí, protože ředitelka se rozhodne vojáka přijmout, aby se vyléčil ze svého zranění.

Mezi ženami odlehlé internátní školy začne nevítaný host pozvolna budit vzrušení a zanedlouho se ukáže, že o přízeň svůdného Johna soupeří. Žoldnéř je to nepochybně svůdný, nicméně zůstanou dámy navždy okouzleny jeho šarmem? Dále hrají Kirsten Dunstová či Elle Fanningová.