Předchozí
1 z 4
Další

Muž se železnou maskouMuž se železnou maskouZdroj: se svolením České televize

Muž se železnou maskou

ČT2, 27. 1., 20:00

Francii sedmnáctého století vládne král Ludvík XIV., který si nechává říkat Král Slunce a mnohem raději než správě státu se věnuje tanci, hrám a spisování veršů. Ministr financí Fouquet okrádá státní pokladnu a nespokojenost mezi lidem roste.

A ministr vnitra Colbert s kapitánem mušketýrů d'Artagnanem si uvědomují, že nastala chvíle, kdy musí začít jednat…

Alexandre Dumas ve svém románu Tři mušketýři ještě po deseti letech, který se stal předlohou filmu, dovedně skloubil známé historické skutečnosti s fiktivním příběhem zapuzeného bratra Ludvíka XIV., jenž má dosednout na královský trůn. Hrají Richard Chamberlain, Patrick McGoohan, Louis Jourdan, Jenny Agutter či Ian Holm.

Sedm schodů k mociSedm schodů k mociZdroj: se svolením televize Prima

Sedm schodů k moci

Prima, 28. 1., 20:15

Osmidílná fiktivní série Sedm schodů k moci vypráví příběh ženy, která uměla okouzlit, uměla si jít tvrdě za svým, milovala luxus, vlivné muže a moc.

Fiktivní story dvou hlavních hrdinů je volně inspirovaná českým politickým prostředím po roce 2000. Sleduje životní cestu a kariérní vzestup venkovské servírky Anny Malé krok za krokem nebo, chcete-li, schůdek po schůdku, a to až do nejvyšších politických pater a ložnice ministra Tomáše Vichra.

Hrají Eva Podzimková, Jiří Vyorálek, Tomáš Měcháček, Veronika Žilková, Jana Krausová, Michal Novotný, Michal Dalecký, Betka Stanková, Soňa Norisová, Jiří Štrébl a další.

Creed IICreed IIZdroj: se svolením televize Nova

Creed II

Nova Cinema, 27. 1., 20:00

Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem.

Poselství zní jasně – nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina budou vždy s tebou.

Vojta DykVojta DykZdroj: se svolením televize Nova
Vojta Dyk a B-Side Band v Sono Centru

ČT art, 26. 1., 22:40

Bývalý frontman kritikou pranýřované skupiny Nightwork Vojta Dyk se spojil s brněnským tělesem B-Side Band kapelníka Josefa Buchty, kde naplno předvádí svoje pěvecké umění. Místo popového šaškování přišel se zábavným pojetím swingu a jazzu plným pěvecké ekvilibristiky. A po zásluze se záhy dostavilo uznání publika, kritiků i kolegů.

Koncert B-Side Bandu zaznamenala Česká televize v nově otevřeném brněnském Sono Centru, jedné z nejmodernějších koncertních hal u nás s akustikou zvukového nahrávacího studia.