Předchozí
1 z 6
Další

Policajt nebo rošťákPolicajt nebo rošťákZdroj: se svolením ČT

Policajt nebo rošťák

ČT 2, 16. 2., 20.00

Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl ve spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. Hlavní roli ztvárnil Jean-Paul Belmondo.

Zdroj: Youtube

Jedině TerezaJedině TerezaZdroj: se svolením TV Prima

Jedině Tereza

Prima MAX, 16. 2., 20.00

Tomáš (Igor Orozovič) s Terezou (Veronika Khek Kubařová) prožívali lásku jako z učebnice. Poznali se na střední, přeskočila mezi nimi jiskra a pak už to jen doutnalo a hořelo. Po vysoké spolu zůstali v Praze, meteorolog Tomáš získal skvělou práci televizního moderátora počasí a Tereza se (zatím neúspěšně) snaží rozjet prodej a výrobu ručně šitých bot. Kdy se to zadrhlo? Na Štědrý den, když Tereza přistihla polosvlečeného Tomáše v domněle choulostivé situaci s populární televizní moderátorkou (Emma Smetana). Prekérní chvilku by sice Tomáš mohl racionálně vysvětlit, kdyby k tomu ale dostal příležitost. „Usmiřovačku“ mu překazí neplánovaný pobyt na policejní stanici. A když se konečně dostane domů, narazí na prázdný byt a výzvu, aby se sbalil a odstěhoval. Dále hrají Matouš Ruml, David Matásek, Lenka Vlasáková či Václav Kopta.

Zdroj: Youtube

Marketa LazarováMarketa LazarováZdroj: se svolením ČT

Marketa Lazarová

ČT art, 17. 2., 21.00

Baladický příběh o loupeživých rytířích a padlé dceři ze zemanského rodu se odehrává v polovině 13. století, v dávných dobách, kdy lapkové přepadávali na královských silnicích pocestné, kdy křesťanství svádělo stále ještě boj s vírou v pohanské bohy, kdy lidský život měl nepatrnou hodnotu, ale láska byla stejně silná jako dnes. Hrdinka filmu, sličná Marketa, se zřekne pro velkou lásku k člověku Mikolášovi lásky k Bohu, kterému byla zaslíbena… Ještě v době vzniku tohoto mimořádného filmu se o něm psalo jako o díle s mnoha „nej“. Byl to film nejvýpravnější, nejnákladnější, nejdelší, nejlépe obsazený. Ale již tehdy se objevovaly soudy, že to také bude film nejhodnotnější a nejkrásnější. I po letech, která uplynula od vzniku snímku, okouzlí a strhne všechny, kdo jej mají možnost vidět. V eposu režiséra Františka Vláčila, natočeného podle románu Vladislava Vančury, excelují Magda Vášáryová, Josef Kemr, František Velecký, Ivan Palúch či Vladimír Menšík.

Zdroj: Youtube

DvojníciDvojníciZdroj: se svolením TV Prima

Dvojníci

Prima, 17. 2., 14.00

Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují. Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen. Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání. Těm dvěma se nutně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, nezbývá mu než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Hrají Ondřej Sokol, Jakub Kohák či Jitka Schneiderová.

Zdroj: Youtube

Dým bramborové natěDým bramborové natěZdroj: se svolením ČT

Dým bramborové natě

ČT 1, 18. 2., 14.40

Stárnoucí pražský specialista Meluzin přijme po rozchodu se ženou místo obvodního lékaře ve venkovském zdravotním středisku, kde chce opět najít duševní klid a rovnováhu. Hledá ji v atmosféře dětství, v kraji, který je v jeho vzpomínkách spjat s vůní říjnových ohníčků a pečených brambor. Zprvu naráží na nedůvěru, nepochopení i pomluvy místních obyvatel. Jeho odborné znalosti, chápání lidských hodnot i slabostí a moudrý klid však jeho okolí přesvědčí, že je nejen dobrý lékař, ale i člověk. Lidé k němu najdou cestu a on sám získá novou náplň života. Ve film režiséra Františka Vláčila předvádí herecký koncert Rudolf Hrušínský.

Julie a JuliaJulie a JuliaZdroj: se svolením TV Nova

Julie a Julia

Nova CINEMA, 18. 2., 17.30

Přestože se Julie Powellová a Julia Childová nikdy nesetkaly, mají toho mnoho společného. Obě propadly své vášni, vaření. Julie se rozhodla, že za pouhý rok uvaří a ochutná všech 524 receptů z kuchařky, kterou v roce 1961 napsala právě Julia. O svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, přestává si rozumět s manželem. Ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah. Hlavní role v americkém životopisném filmu ztvárnily Meryl Streepová a Amy Adamsová.

Zdroj: Youtube