Předchozí
1 z 8
Další

Opice v ziměZdroj: se svolením České televize

Opice v zimě

ČT2, 21. 10., 14:00

Mladý Gabriel Fouquet přijíždí do pobřežního městečka na návštěvu dcery, která studuje v místní internátní škole. Ubytuje se v penzionu postaršího manželského páru Alberta a Suzanne. Gabriel se s pomocí alkoholu snaží zapomenout na své životní trable. To se příliš nelíbí Albertovi, který se za války zapřisáhl, že se pití nikdy nedotkne. Alkohol a životní útrapy tak oba hrdiny pomalu sbližují. Společně pak řeší i Gabrielův nelehký úkol: najít odvahu k návštěvě dcery. A přitom všem se přes Francii valí dějiny.

V režii Henriho Verneuila hrají Jean Gabin, Jean-Paul Belmondo, Suzanne Flonová, Noël Roquevert a další.

Kdo je kdo v hlavní roli s Václavem NeckářemZdroj: se svolením České televize

Kdo je kdo

ČT1, 22. 10., 15:15

Jak už název napovídá, komedie se točí kolem zápletky jedné z nejvděčnějších – dvojnické. Dva mladíci, k nerozeznání si podobní, se rozhodnou, že se vymění. Když je ale jeden populární zpěvák a druhý automechanik, není pro ně začlenění se do nových „životních rolí“ vůbec jednoduché. Prožijí nejednu humornou situaci a způsobí mnohé zmatky.

A jak to všechno začalo? Populární zpěvák Václav Dubský jede na setkání s fanynkami. V jednom vesnickém hostinci, kde se zastavil na oběd, potká svého dokonalého dvojníka – automechanika Josku Kotrbu. Kdo by této podobnosti nechtěl využít? Zvláště pro unaveného a znuděného Vaška je to příležitost, jak si alespoň chvíli užívat anonymity. A tak se mladíci vymění…

Hlavní dvojroli ve filmu režiséra Antonína Moskalyka vytvořil Václav Neckář. Dále hrají Stanislava Bartošová, Václav Lohniský, Jan Kanyza a další.

KouleZdroj: se svolením televize Nova

Koule

Nova CINEMA, 21. 10., 12:10

Psycholog Norman Goodman je přivolán k neobvyklému případu. V mořských hlubinách byla objevena obří kosmická loď, která tam podle množství korálů usazených na trupu klesla zhruba před třemi sty lety. Goodman je pověřen vedením skupiny, která má loď prozkoumat.

Když proniknou dovnitř, překvapeně zjistí, že jde o americkou kosmickou loď, pocházející nejspíše z budoucnosti. V jednom ze skladišť vědci objeví obří kouli ze zvláštního kovu, která je bez nejmenších pochyb mimozemského původu. Protože na hladině řádí cyklon, je posádka podmořské stanice na čas odříznuta od mateřské lodi. Během této doby skeptický matematik Adams vstoupí do koule. Vzápětí za podivných okolností zahyne operátorka Fletcherová, kterou v moři cestou k podmořské stanici zabijí medúzy.

Krátce na to s vědci začne pomocí monitoru komunikovat bytost, která si říká Jerry. Zpočátku poměrně přátelský dialog se mění v podrážděnost a stále zjevnější nepřátelství. To je začátek překvapivých zvratů a dramatických situací, které ohrožují na životě všechny zbývající členy podmořské stanice.

Ve sci-fi thrilleru Barryho Levinsona účinkují Dustin Hoffman, Sharon Stoneová, Samuel L. Jackson, Peter Coyote či Liev Schreiber.

Podnikavá dívkaZdroj: se svolením televize Prima

Podnikavá dívka

Prima MAX, 22. 10., 20:00

Tess McGillová není příliš spokojená se svou současnou prací. Její nadřízený David Lutz jí dohodí možnost pracovat pro jistého Boba v oddělení arbitráží. Jak se ale ukáže, opilý Bob hledá spíš holku do postele než asistentku. Rozzlobená Tess rozešle všem o Lutzovi nelichotivý mail a pak si musí hledat novou práci. Nakonec sežene místo sekretářky oddělení, které právě dostalo novou šéfku, Katharine Parkerovou, stejně starou jako Tess.

Katharine se chová velmi přátelsky, dá Tess několik dobře míněných rad a na oplátku vyslechne její nápad na výhodný obchod. Pak ale Tess oznámí, že příslušný klient nemá o transakci zájem. Brzy nato odjíždí Katharine na víkend na hory. Zlomí si tam ale nohu a zdá se, že si několik týdnů pobude na lůžku. Tess ji má zastupovat a postarat se též o její byt. A právě tam Tess v počítači najde, že se Katharine zcela bezostyšně chystá prodat její nápad klientovi. Tess ani minutu neváhá: rozhodne se, že transakci uskuteční sama.

Hrají Melanie Griffithová, Harrison Ford, Sigourney Weaverová, Alec Baldwin či Joan Cusack.

Magnum ForceMagnum ForceZdroj: se svolením České televize

Magnum Force

ČT2, 20. 10., 20:00

Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou jej s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Zdá se, že kdosi vzal spravedlnost do svých rukou. Ale kdo? Na případ je nasazen poručík Briggs, do akce se mu však začne plést nevybíravý kriminalista Harry Callahan, který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí.

V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený režisér Ted Post, který s noirovým zápalem vykreslil horké ulice zločinu San Francisca i nekonečnou policejní rutinu. V hlavní roli Harryho uvidíme Clinta Eastwooda.

Podivuhodný VietnamZdroj: se svolením České televize

Podivuhodný Vietnam

ČT2, 20. 10., 18:45

Pro všechny, kteří ještě nestihli objevit kulturní a historickou krásu Vietnamu, je tu francouzský dokument. Postupně odhalí starodávné čínské vlivy na vietnamské tradice, příklady francouzské koloniální architektury i dopad vietnamské války.

Vietnam, země s devadesáti miliony obyvatel, se pyšní úchvatnou krajinou, starodávnými chrámy a nejrychleji rostoucími městy na světě. Táhne se po východním okraji poloostrova Zadní Indie, kde sousedí s Laosem a Kambodžou, na severu pak s Čínou.

Lze tam obdivovat přírodní krásy, impozantní pagody i jedinečnou různorodost vietnamské krajiny, navštívíme hlavní město Hanoj, strhující zátoku Ha Long i Ho Či Minovo město, dříve Saigon.

Čapí dobrodružstvíZdroj: se svolením televize Nova

Čapí dobrodružství

Nova CINEMA, 21. 10., 20:00

Díky racionálně zaměřenému šéfovi čapí společnosti už dnes tito ptáci nenosí děti, ale za peníze doručují balíčky z jeho internetového obchodu. Šéf se chystá jít na zasloužený odpočinek a na své místo chce povýšit čápa Cápka. Má to ale jednu podmínku, Cápek musí nejdřív z firmy vyhodit Dorotku, odrostlou dívku, kterou čáp Pačes nedopravil na místo určení a proto musela ve firmě zůstat.

Cápek nemá to srdce se jí zbavit, schová ji tedy do volné kanceláře, aby se starala o dopisy, které kdysi lidé posílali, když si přáli miminko. Náhodně však aktivuje stroj na výrobu dětí a vyrobí rozkošnou holčičku…

Americký animovaný film vypráví mimo jiné o tom, že tradice a rodina mají pořád svůj smysl, navzdory novotám.

Muzikantky (Beata Hlavenková)Zdroj: se svolením České televize

Muzikantky

ČT art, 20. 10., 20:55

Čtyřiadvacet žen. Čtyřiadvacet příběhů. Nekonečno tónů. Neodolatelná porce ženskosti v dokumentárním cyklu Dagmar Smržové. Muzikantky jsou o silném proudu hudebnic a písničkářek české alternativní scény, které po svém reflektují život v současné společnosti. Co přináší ženská tvorba do české hudební sféry? Různé pohledy na hudbu, tvorbu i obecnější ženská témata.

Dokumentární cyklus představuje celou řadu českých písničkářek, hudebnic, textařek, a básnířek, kterým současná doba umožňuje hrát téměř na všechno a kdekoli. Zkrátka prezentovat svou tvorbu posluchačům okamžitě, on-line, de facto z obývacího pokoje. Aktuální díl Bezbřehé představí Beatu Hlavenkovou, Dorotu Barovou a Martu Kloučkovou.