Předchozí
1 z 12
Další

Příběhy písníPříběhy písníZdroj: se svolením České televize

Příběhy písní

ČT art, 6. 10., 21.50

Touha uspět provázela Cher už od mládí. Nebála se v šestnácti letech opustit školu a vydat se do Los Angeles. Zpočátku ne příliš úspěšná mise se začala měnit ve chvíli, kdy se jí ujal Sonny Bono. První společné písně příliš neuspěly, ale zlom nastal se skladbou I Got You Babe. Ta vynesla duo do první hudební ligy. Jenže úspěšně nastartovaná kariéra začala postupně uvadat a celá situace vyvrcholila rozchodem dvojice.

Cher zažívala období úspěchů, objevila se na filmovém plátně, ale dostavil se i ústup ze světel ramp.

V roce 1989 způsobila poprask s písní If I Could Turn Back Time. Důvodem nebyla skladba samotná, ale kontroverzní klip, který se natáčel na palubě bitevní lodi USS Missouri. Následně musela kvůli svému zdraví zpomalit, ale konec tisíciletí ji opět zastihl v plné formě.

Další díl cyklu o slavných zpěvácích.

Jak továrny změnily světJak továrny změnily světZdroj: se svolením České televize

Jak továrny změnily svět

ČT2, 6. 10., 17:25

Německý dokumentární cyklus o tom, jak se ve 20. století lidé vznesli do oblak, překonali velké vzdálenosti a celé kontinenty, aby se nakonec dostali až do kosmického prostoru. Aktuální díl nahlíží do zákulisí pozoruhodných strojů, které nás dostaly na vzdálená místa. Podrobněji se podíváte, jak jsou sestrojeny jedny z nejmohutnějších a nejvýkonnějších letadel na světě - od boeingu až po velkolepý airbus.

Bezva fintaBezva fintaZdroj: se svolením České televize

Bezva finta

ČT2, 6. 10., 20:00

Červený nos, kostým klauna a hlava plná překvapivých nápadů a gagů. Jediný, kdo se nesměje, jsou policisté. Jean-Paul Belmondo totiž geniálním způsobem vykrádá jednu z největších montrealských bank. Jako klaun se v doprovodu dětí dostane dovnitř, ale sotva je pošle pryč, vytáhne na překvapeného strážného zbraň. Nechá zavřít jediný východ a spustí poplašné zařízení. Drží v šachu strážného, zaměstnance i zákazníky.

Francouzsko-kanadský snímek režiséra Alexandra Arcadyho těží z hereckých i kaskadérských kvalit Jeana-Paula Belmonda.

Dvojí hraDvojí hraZdroj: se svolením televize Nova

Dvojí hra

Nova CINEMA, 6. 10., 21:55

Claire kdysi pracovala v CIA, Ray zase v MI6. Místo ochrany bezpečnosti státu se vrhli do světa zločinu průmyslové špionáže, kde žádný trik není dost podlý. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi, objevit tajemství té druhé a zapříčinit její pád.

Claire se nechá zaměstnat v kosmetické firmě Howarda Tullyho a Ray začne pracovat pro jeho největší konkurenci Dicka Garsika.

Vzájemný vztah Claire i Raye je ozvláštněn tím, že by si mohli důvěřovat, ale jejich profesní zkušenost jim velí nikomu nevěřit. Postupem času si nikdo není jistý svou pozicí, každý se snaží obelstít toho druhého. Nakonec oba zjistí, že jejich misi ohrožuje jediná věc, a tou je rodící se láska.

Ve filmu Tonyho Gilroye se potkali před kamerou Julia Robertsová a Clive Owen.

Nejbizarnější obyvatelé moříNejbizarnější obyvatelé moříZdroj: se svolením televize Prima

Nejbizarnější obyvatelé moří

Prima COOL, 6. 10., 20:00

Prvním dílem Počátek startuje novozélandský dokumentární seriál z roku 2022, jehož tvůrci mísí přírodní historii a žánr sci-fi. Máte ideální šanci seznámit se s nejpodivnějšími mořskými živočichy a jejich pozoruhodnými dovednostmi. Záběr tvůrců sahá od slepých červů, kteří loví ryby, až po roztodivné kraby, kteří šplhají na stromy…

Robin Hood: Král zbojníkůRobin Hood: Král zbojníkůZdroj: se svolením České televize

Robin Hood: Král zbojníků

ČT2, 7. 10., 20:00

Středověká legenda z přelomu dvanáctého a třináctého století o šlechtickém zbojníkovi z Sherwoodského lesa je jedním z nejvděčnějším filmových námětů. Z nových verzí zaujal diváky nejvíc snímek režiséra Kevina Reynoldse z roku 1991, především díky oscarovému Kevinu Costnerovi v hlavní roli i slavnému písňovému hitu Briana Adamse. Zastínil tak i o něco málo starší snímek Robin Hood režiséra Johna Irvina s Patrickem Berginem.

Atraktivní akční podívaná se odehrává v anglických a francouzských reáliích a přináší do klasické interpretace legendy i několik ozvláštnění. Je to například postava Robinova moudrého průvodce, Maura Azima (Morgan Freeman) či ďábelská rádkyně psychopatického nottinghamského šerifa, čarodějnice Mortianna. Postavu krásné Mariany ztvárnila Mary Elizabeth Mastrantoniová.

Vlk. Ilustrační fotoVlkZdroj: Shutterstock

Srdce vlka

ČT2, 7. 10., 16:10

Inspirativní dokumentární pohled na mladého člověka, který věnoval ochraně přírody celé své srdce. Jan Suchý jí věnoval své dospívání. Vždy pro něj bylo důležité, aby jeho aktivity měly přímý dopad. Na to si vybral ideální spolupracovníky: už v šestnácti letech se vypravil na několik měsíců do Indonésie, kde v soukromé rezervaci spolku Prales dětem pomáhal organizovat protipytlácké hlídky a podílel se i na monitoringu divokých pralesních zvířat.

Dnes, o pár let později, už Honza není student. Jeho ideály mu ale zůstaly. Společně se svými přáteli zkušenosti z pralesa přenáší do praktické ochrany přírody na Slovensku.

Zlaté okoZlaté okoZdroj: se svolením televize Prima

Zlaté oko

Prima MAX, 7. 10., 20:00

James Bond s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko.

Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus.

Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps. Hrají Pierce Brosnan, Sean Bean, Izabella Scorupco, Famke Janssen, Judi Dench.

Johnny English znovu zasahujeJohnny English znovu zasahujeZdroj: se svolením televize Nova

Johnny English znovu zasahuje

Nova, 7. 10., 17:35

V londýnské centrále MI7 zjišťují, že někdo podnikl kybernetický útok a ukradl všechny materiály o všech agentech oddělení. A protože noví agenti už nejsou, musí se hrábnout do těch starých a osvědčených. Johnny English vede školu agentů, kde učí děti agentským praktikám, které by mohly potřebovat. Do školy dostává dopis z MI7. Ihned odjíždí do Londýna. Zde jsou ještě další dva agenti, ale ty vyřadí ze hry Johnnyho neopatrnost. Takže zůstává jen on sám.

Ocitá se v podzemí, kde je „továrna“ MI7 na různé překvapivé agentské vychytávky. A je zde také starý a osvědčený přítel Bough. Toho si bere Johnny k sobě. Vyberou si vůz a vyjíždějí k případu do Francie. Z MI7 přišel fax, že by se měl proklepnout bývalý agent Sebastian Lynch, který v současnosti už jen nabízí své služby boháčům. A tak se ti dva rozhodnou ukrást mu mobil. Což se ovšem ukáže jako skoro nemožné. Ale když se to povede, shoří při tom restaurace. V Londýně je premiérce Británie hlášeno další kybernetické napadení, tentokrát řízení letového provozu. Ta už neví kudy kam…

V hlavní roli exceluje Rowan Atkinson.

SestřičkySestřičkyZdroj: se svolením České televize

Sestřičky

ČT1, 8. 10., 16.55

Mladičká zdravotní sestra Marie Sahulová (Alena Mihulová), poslední panna na intru, se rozhodne, že se stůj co stůj stane opravdovou ženou. Jenže má smůlu, vrátný ji přistihne s pacientem a ona musí za trest do zapadlé pohraniční vesničky. Její kolegyní se stane moudrá a zkušená žena, zvaná Babi (Jiřina Jirásková), která dívku svérázným způsobem zasvěcuje do života a vede ji po stezkách jeho strastí i krás.

Mariin příběh se vine množstvím pestrých epizod, je zalidněn rázovitými postavičkami, jejichž život je otevřený „sestřičkám“ vždy důvěrněji než jiným lidem. Ve filmu režiséra Karla Kachyni dále hrají Ondřej Vetchý, Oldřich Vízner, František Husák, Jiří Růžička ml., Otto Lackovič či Bořivoj Navrátil.

Obchodník se smrtíObchodník se smrtíZdroj: se svolením České televize

Obchodník se smrtí

ČT2, 8. 10., 21:40

Jurij Orlov jako malý kluk neměl velké plány. Ale život kolem něho se rychle měnil, stejně jako on. Díky několika náhodám se z něj pomalu stává muž, který se důmyslně pohybuje v nejnebezpečnějších válečných zónách světa. Jako obchodník se zbraněmi je důležitou osobou mezinárodního obchodu se zbraněmi. Překvapivě lehce si pohrává s Interpolem, s obchodními konkurenty a dokonce i zákazníky, mezi něž patří většina nejznámějších světových diktátorů. Orlov ovládá malé zbrojní impérium vystavené z obchodního umění, jeho největším soupeřem se však nakonec stává vlastní svědomí…

Režisér Andrew Niccol se ve svém působivém thrilleru strefuje do závažného problému i politiky států či Rady bezpečnosti OSN. Jeho příběh, jenž byl inspirován skutečnou postavou obchodníka se zbraněmi, Jurije Orlova, je plný absurdit, černého humoru i šokující reality, přitom se odvíjí s neobyčejnou lehkostí. Hlavní roli ztvárnil Nicolas Cage.

Tango a CashTango a CashZdroj: se svolením televize Nova

Tango a Cash

Nova CINEMA, 8. 10., 21:50

Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže, a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů.

Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho naživu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti.

V hlavních rolích uvidíme Sylvestera Stalloneho a Kurta Russella.