„Když se opiju, tak zvracím nebo usnu,“ svěřila se osmačtyřicetiletá herečka. Měla proto obavy, jestli její alkoholické „motání“ bude pro diváky dostatečně přesvědčivé.

„Během natáčení jsem si však uvědomila, že něco podobného dělám již několik let, protože když jsou moji přátelé opilí, předstírám opilost i já sama,“ prozradila na sebe Swintonová, která žije s manželem a dvěma dětmi na Skotské vysočině.

Loňská držitelka Oscara za vedlejší roli v thrilleru z právnického prostředí Michael Clayton, v Julii hraje čtyřicetiletou, zábavu milující notoričku, které ze hroutí dosavadní život. Aby získala peníze, rozhodne se unést osmiletého syna bohatých sousedů.

„Nepovažuji alkoholiky za ztracené případy. Jsou mezi nimi ti nejaktivnější a nejfantastičtější lidé, které znám. Vždycky jsem si myslela, že by bylo hezké si takovou postavu zahrát,“ uvedla Britka.

Swintonová debutovala v roce 1986 ve filmu Caravaggio režiséra Dereka Jarmana, ale proslavila se až díky snímku Pláž od Dannyho Boylea. Velmi oceňovaný byl její výkon ve filmu Zlomené květiny, kde si zahrála jednu z milenek Billa Murraye. Ztvárnila také archanděla Gabriela v thrilleru Constantine a jako zlá královna se ukázala ve fantasy Letopisy Narnie.