Předchozí
1 z 6
Další

Sokol bude vyslýchat sám sebe (Nova)

Tvoje tvář má známý hlasTvoje tvář má známý hlasZdroj: se svolením Nova

Poslední večer roku na Nově nebude jako již tradičně patřit pouze těm nejlepším vystoupením ze všech řad show Tvoje tvář má známý hlas. Letos je třeba vyřešit i Velký silvestrovský případ. Ztratila se Lucie Borhyová! Najít co nejrychleji oblíbenou moderátorku, aby si s diváky stihla jako obvykle o půlnoci připít, dostanou za úkol vyšetřovatelé Skála a Pírko v podání Ondřeje Sokola a Aleše Hámy. Čas jim neúprosně běží!

Na své misi dva svérázní detektivové zažijí spoustu divácky vděčných komplikací a setkají se se spoustou populárních tváří (Patricie Pagáčová, Václav Kopta, Rey Koranteng a mnoho dalších). A Ondřej Sokol dokonce stane tváří v tvář sám sobě. Jeho detektiv Skála totiž podrobí tvrdému výslechu, v němž hrají roli záludné vědomostní otázky a fyzické tresty, oblíbeného moderátora TV Nova Ondřeje Sokola, rovněž podezřelého z únosu Lucie Borhyové.

„Jmenuji se Roman Skála, jsem český Colombo a to, že jsem na silvestra v práci, mi radost zrovna nedělá. Zvlášť když ho musím trávit ve společnosti Bohouše Pírka, policisty, který to sice myslí dobře a snaží se, ale nadělá víc škody než užitku. Je to neřízená střela,” představuje sebe i kolegu Ondřej Sokol. „Uklidni se, Ondřeji! Kdyby nebylo Bohouše, nebyla by legrace. Ti, co fandí svérázným strážcům zákona ve stylu crazy komedií z policejní akademie, se do mého hrdiny okamžitě zamilují. Slibuju, že diváky budeme překvapovat celý večer. Kromě policistů se totiž představíme například i jako údržbáři, knězi či svatebčané. Tohle prostě bude silvestr, jak má být!” uvádí Aleš Háma.

Pocta Karlu Gottovi (ČT1)

Pocta Karlu GottoviPocta Karlu GottoviZdroj: se svolením ČT

Svátkem české hudby bude koncert k poctě mistra s protagonisty zvučných jmen tuzemské populární scény. Několik desítek zpěváků a zpěvaček vzdali hold Karlu Gottovi, hudební legendě, kterého miluje nejen naše publikum. Uslyšíte mnoho jeho krásných a slavných písní včetně hitů Lady Carneval, Jdi za štěstím, Trezor, Co sudičky přály nám nebo Srdce nehasnou. A to vše v podání Lucie Bílé, Marka Ztraceného, Moniky Absolonové, Ondřeje Brzobohatého, Michala Davida, Václava Noid Bárty, Petra Koláře, Charlotty Elly Gottové, Richarda Krajča, Jiřího Suchého a mnoha dalších. Speciálním hostem bude herečka Jiřina Bohdalová a večerem provede moderátor Libor Bouček.

Polonazí hosté v 7 pádech Honzy Dědka (Prima)

7 pádů Honzy Dědka7 pádů Honzy DědkaZdroj: se svolením Prima

Do půl těla nahý přišel fotbalista Petr Švancara do posledního letošního dílu talkshow 7 pádů Honzy Dědka. O domluvenou silvestrovskou scénku ale rozhodně nešlo a nicnetušící moderátor neskrýval překvapení. „Vítej, no,“ řekl překvapeně fotbalistovi na přivítanou. „Tak dlouho jsme vybírali košili, až jsme nevybrali žádnou. Omlouvám se za to tělo všem trenérům,“ přišel s vysvětlením Švancara. Pár minut předtím v zákulisí byl ale ještě oblečený. Jenomže nevhodně pro televizní kamery. „Vzal jsem si bílou košili a ještě blbé sako. Na to, že jsem už občas v televizi byl, bych mohl být zkušenější,“ dodal na vysvětlenou Švancara.

Nebyl jediný, kdo přišel bez části oblečení. Herec Marek Taclík pro změnu dorazil bez kalhot. To nejdůležitější zakrývalo dlouhé sako. „Ahoj Honzo, těšil jsem se, omlouvám se. Zapomněl jsem kalhoty,“ vysvětlil nechápajícímu moderátorovi. „Ne, mě to samozřejmě napadlo, když jsem viděl Petra, že přišel do půl těla… A všimněte si, že fotbalisté si vždycky svlékají jenom trika. Proč si někdy nesundáte trenky?“ obrátil pozornost na Švancaru.

„Ewo, nepřipadáš se?“ ptal se Honza Dědek stejně překvapené Ewy Farne, dalšího hosta pořadu. „Alespoň jsem v tělové barvě,“ dodala pohotově zpěvačka, která na natáčení oblékla dlouhé světlé kalhoty a rolák v téže barvě.

Bílý šum (Netflix)

Bílý šumBílý šumZdroj: se svolením Netflix

Mají ovce řasy? Není nad nevinnou dětskou otázku uprostřed krizové situace. Americký scenárista a režisér Noah Baumbach, jenž má na kontě oscarovou Manželskou historii, je specialista na rodinné a partnerské vztahy. Tentokrát vyslal jednu rodinu vstříc katastrofě, činí tak ale se sympatickým nadhledem a citem pro situační humor i sílu rodinné soudržnosti.

Film natočený na motivy knihy Dona DeLillo zdobí herecké výkony hlavní pětice v čele s hvězdným Adamem Driverem a Gretou Gerwigovou, kterou si možná pamatujete jako tajemnici Kennedyových Nancy Tuckermanovou z dramatu Jackie. Bílý šum je komedie trochu temná, ale zábavná. Koneckonců, kde je psáno, že poslední den roku se musíme chechtat na celé kolo?

Holky z kalendáře (Disney+)

Holky z kalendářeHolky z kalendářeZdroj: se svolením Disney+

Bezbřehá nuda. Tu zažívají čtvrtek co čtvrtek Annie a Chris v dámském klubu, kde většina členek podřimuje, případně předstírá zájem o zbytečné přednášky. Než se dostaví nápad. Výtěžek z každoročního klubového kalendáře je bídný, a tak Chris navrhne, že ho místo fotek kostelů vyplní akty. A co víc – právě členek místního klubu. Co všechno tenhle odvážný nápad, který se navíc podaří dotáhnout, na malém městě vyvolá, o tom vypráví britsko-americká komedie v režii Nigela Colea. Jiskru a patřičný humor jí dodává ústřední dámské duo: Helen Mirrenová a Julie Waltersová, které si nejen scénu focení náramně užily.

2022 Rock&Roll Hall of Fame Induction Ceremony (HBO Max)

Hudební skupina Duran DuranHudební skupina Duran DuranZdroj: se svolením HBO

Trochu svižné hudby na silvestra neuškodí. HBO Max nabízí unikátní záznam z 37. ročníku Rock&Roll Hall of Fame Induction Ceremony - hutného koncertu, který se konal 5. listopadu v Microsoft Theatre v kalifornském Los Angeles. V téměř čtyřhodinové podívané, kterou lemovalo i předání několika čestných cen, vystoupili Dolly Parton, Pat Benatar & Neil Giraldo, Eurythmics, Eminem, Carly Simon, Duran Duran, Lionel Richie, Judas Priest, Jimmy Jam & Terry Lewis.