Předchozí
1 z 6
Další
Zdroj: Youtube

Fauda (Netflix)

Fauda, strhující izraelská sága o jednom nekonečném konfliktu, ztrátách, pomstě, přátelství i milostných aférách, se stala nečekaným hitem. Na izraelsko-palestinský konflikt nahlíží očima obou stran a už pár let sbírá nadšené divácké ohlasy i ceny.

Hlavní herec a spoluscenárista Lior Raz a Avi Issacharoff (kteří při psaní scénáře vycházeli ze zkušeností v izraelské armádě) udělali pro možné porozumění znepřátelených stran podle svých slov maximum. Především ale natočili poutavý seriál, který nahlíží nejen do zákulisí profesionálních jednotek, ale i domovů a vztahů obyčejných lidí, jejichž životy daný konflikt už dlouhé roky rozvrací. V září představí divákům už pátou řadu.

Koho příběh Dorona Kavillia, bývalého zvláštního agenta izraelské protiteroristické jednotky, zatím minul, má šanci na Netflixu. Stojí za to.

Zdroj: Youtube

UFO (HBO Max)

Derek (Alex Sharp) je geniální student, od dětství posedlý touhou získat důkaz o mimozemském životě. Věří, že podivná hlášení z několika amerických letišť by mohla být důkazem, který potřebuje. Proto požádá svoji přítelkyni a jejího profesora matematiky, aby mu s pátráním po UFO pomohli. Jenže jak se zdá, nejsou jediní, koho tyto události zajímají. Na záda jim bude dýchat neúnavný agent FBI.

V akční sci-fi režiséra Ryana Eslingera z roku 2018 si zahráli mimo jiné David Strathairn a Gillian Andersonová.

Film uvidíte na platformě HBO Max.

Zdroj: Youtube

Bagdád střed (iVysílání)

Příběh, jehož protagonistou je ovdovělý bagdádský policejní inspektor, který je po americké invazi nejprve odvolán ze služby, aby se posléze do řad policie vrátil. Oficiálně má pomáhat s vyšetřováním vražd zástupců spojenecké administrativy a jejich místních spolupracovníků, jeho hlavní snahou je ale přežít a najít pohřešovanou dceru…

Žánrový mix kriminálního thrilleru, noirové detektivky, rodinného dramatu, středněvýchodního westernu a také portrét země uvržené do rozvratu a chaosu. Představitel hlavní role Waleed Zuaiter byl za svůj herecký výkon nominován na prestižní cenu BAFTA

Šestidílný seriál je k vidění v iVysílání České televize.

Zdroj: Youtube

Srdcerváči (Netflix)

Bezelstná a vkusná podívaná pro mladé natočená na motivy komiksů Alice Osemanové má novou druhou řadu. Potěší všechny, kteří nemají potřebu být přehnaně vychováváni a umravňováni, zato mají odvahu oznámit doma, s kým je jim opravdu dobře.

Knižní autorka si napsala i scénář a znovu se postavila za kameru. Nápaditě pracuje s animovanými pasážemi a komiksovým způsobem vyprávění, do hlavních rolí se vrátili Joe Locke a Kit Connor, kterého jsme mohli mezitím vidět i ve filmu Jessiky Hausnerové Malý Joe.

Série je k mání na Netflixu.

Herečka Ingrid Bergmanová.Herečka Ingrid BergmanováZdroj: ČTK/SCANPIX SWEDEN

Elena a muži (iVysílání)

Paříž 1880. Poněkud extravagantní polská vdova Elena Sorokovská se pohybuje v nejvyšší pařížské společnosti. Občas pomůže svým milencům při budování jejich kariéry a každého z nich obdaruje bílou kopretinou.

Když vyčerpá své finance, rozhodne se pro manželský svazek s bohatým, malým, tlustým průmyslníkem. V tutéž chvíli však potkává dva muže – hraběte Henriho de Chevincourta a slavného generála Rollana, hrdinu Francie. Po váhání a různých peripetiích se nakonec rozhodne pro toho, komu patří její srdce.

Komedie natočená jemnou, hravou rukou Jeana Renoira vznikla v roce 1956, má ale stále svůj půvab. I díky výkonům Ingrid Bergmanové, Jeana Maraise a Mela Ferrera v hlavních rolích.

Zdroj: Youtube

Ahsoka (Disney+)

„Něco se blíží. Něco temného. Cítím to.“ To jsou slova bývalé padavanky Jedi Ahsoky Tano, která vyšetřuje vznikající hrozbu pro zranitelnou galaxii. Zdá se, že válka je nevyhnutelná…

Nový šestidílný seriál ze série Star Wars se odehrává po pádu Impéria. Jeho hlavní hrdinku spoluvytvářel ještě George Lucas.

Hrají: Rosario Dawsonová, Natasha Liu Bordizzová, Mary Elizabeth Winsteadová nebo Diana Lee Inosantová.

Sledujte na Disney+.