Předchozí
1 z 5
Další

Bridgertonovi, 3. řadaBridgertonovi, 3. řadaZdroj: se svolením Netflixu

Bridgertonovi, 3. řada

Netflix

Seriál natočený na motivy knižní série spisovatelky Julie Quinnové vypráví příběh několika sourozenců ze zámožné rodiny, kteří se snaží najít lásku a porozumění. V cestě jim stojí intriky, pomluvy i vzájemná nedorozumění, ale dál se snaží uhájit výsadní šlechtické postavení na královském dvoře. A co nejlépe provdat a oženit všechny pokračovatele rodu. Dlouho očekávaná 1. polovina 3. řady je k vidění od 16. května, další díly série uvidíme na streamovací službě v červnu.

Zásah štěstímZásah štěstímZdroj: se svolením kviff.TV

Zásah štěstím

KVIFF.TV

Fanny a Jean působí jako dokonalý pár. Mají vše, o čem ostatní sní. Zdá se, že jsou do sebe zamilovaní stejně, jako když se poprvé setkali. Pak ale jejich zdánlivé štěstí změní jediné náhodné setkání s bývalým spolužákem… Do jaké míry jsme strůjci vlastního štěstí, či naopak pasivními příjemci milosti od bohyně Fortuny? Právě na to se ve svém padesátém celovečerním snímku plném poetických scén a her s barvami i se zločiny ptá věčně nepokojný režisér Woody Allen.

Velký doutníkVelký doutníkZdroj: se svolením Apple TV+

Velký doutník

Apple TV+

Šestidílný životopisný seriál vychází ze života afroamerického revolucionáře a aktivisty Hueye Percyho Newtona, který založil Black Panther Party. Po vraždě uprchl na Kubu, kde se snažil protloukat společenským kvasem za pomoci hollywoodského producenta Berta Schneidera, jenž stojí mimo jiné za filmem Easy Rider. V hlavních rolích hrají André Holland a Don Cheadle, který je i spoluautorem některých dílů. Na Apple TV+ se seriál objeví od 17. května.

Čtyři dobré dnyČtyři dobré dnyZdroj: se svolením HBO Max

Čtyři dobré dny

HBO Max

S dcerou se sice dávno nestýká, ale teď jí musí pomoci přežít první čtyři dny odvykací kúry. Dramatický příběh matky a závislé dcery, který natočil a produkoval Rodrigo García, vznikl na motivy skutečné události. Garcíu inspiroval ke scénáři článek Eli Saslowa ve Washington Post z roku 2016 nazvaný Jak se má Amanda? Příběh pravdy, lži a americké závislosti. Do hlavních rolí režisér obsadil Glenn Closeovou a Milu Kunisovou, které odvádějí bravurní výkony. Na HBO Max je film k vidění od 10. května.

Strýček SamsikStrýček SamsikZdroj: se svolením Disney+

Strýček Samsik

Disney+

Disney+ přináší jihokorejskou sérii, která vypráví příběh dvou mužů Parka Doo-chila, známého jako strýc Samsik, a Kima Sana. Oba se snaží dosáhnout svých tajných snů, zápasí ale s překážkami, pýchou, chamtivostí, důvěrou i podezřívavostí. Tvůrce seriálu Shin Yeon-shick zachycuje jejich příběhy na pozadí turbulentních šedesátých let. První epizody jsou na platformě k vidění od 15. května.