Předchozí
1 z 5
Další

Málo mě znáš. Voyo nabídne nový dokument o Ivetě BartošovéMálo mě znáš. Voyo nabídne nový dokument o Ivetě BartošovéZdroj: se svolením Voyo

Málo mě znáš

Voyo, od 7. dubna

Plachá, naivní a nezkušená holka z Beskyd. Tak zní zaužívaná fráze. Iveta Bartošová, od jejíhož úmrtí uplyne 29. dubna deset let, byla ale především krásná žena a talentovaná zpěvačka s velkým hlasovým rozsahem. V začátku kariéry jí bezpochyby scházelo hudební sebevědomí, které jí postupně dodávali její spolupracovníci a podporovatelé. Ale jak řekl její někdejší přítel Michal Penk – byla příliš citlivá a hodná na to, aby dokázala čelit nástrahám, které ji obklopovaly.

O tom, jaká ve skutečnosti byla, vypovídá třídílný dokument Málo mě znáš, mapující kariéru Ivety Bartošové od osmdesátých do nultých let. Od 7. dubna se objeví ve vysílání Voyo, následně jej od 5. května uvede televize Nova. Vyvrcholí tím speciální uvedení dvou řad hrané série Iveta z dílny režiséra a scenáristy Michala Samira.

Dokument z dílny režiséra Tomáše Kleina je v mnohém jiný. Mimo jiné odkrývá i pravé příčiny Ivetina následného ústupu z veřejného života a okolnosti závěru jejího života. Ukazuje ji jako člověka, který zažíval hluboká selhání, pochyboval o sobě, měl strach z osamocení, ale bál se to jednoznačně sdělit. Série také odkrývá, co všechno to obnáší, když se člověk stane součástí občas nelítostného šoubyznysu.

Zdroj: Youtube

Anatomie pádu

KVIFF.TV

Kdo zatím neměl příležitost vidět vítězný snímek festivalu v Cannes, má šanci na platformě kviff.tv. Hrdinkou francouzského dramatu, ověnčeného také evropským Oscarem, je Sandra (strhující výkon Sandry Hüllerové). Úspěšná spisovatelka žije s manželem a synem Danielem ve francouzských Alpách. Jednoho dne najde Daniel po vycházce se psem před jejich horským domem na zemi otcovo mrtvé tělo. V domě kromě manželů nikdo nebyl, je tedy nutné vyšetřit, zda byl smrtící pád následkem sebevraždy, nebo zda jej Sandra zabila… Justine Triet ve svém dramatu postupně až na dřeň rozkládá vztah ústředního páru a staví publikum před otázku, jak by obstál jejich vlastní vztah, kdyby momenty soukromého pekla byly podrobeny zraku veřejnosti.

Anatomie páduAnatomie páduZdroj: se svolením kviff.tv

Zdroj: Youtube

Sugar

Apple.TV

Není to dlouho, co se objevil v roli výbušného detektiva v sérii True Detective. Teď si oscarový herec Colin Farrell žánrovou postavu zopakuje, ale ve zcela jiném příběhu. Představí se v roli Johna Sugara, amerického soukromého detektiva, který se kromě zápasu s vlastními démony ocitá uprostřed složitého a temného případu. Pouští se do pátrání po zmizelé Olivii Siegelové, vnučce slavného hollywoodského producenta Jonathana Siegela. Odhaluje tak zároveň tajemství celé jeho rodiny skrývaná léta pod rouškou úspěšného byznysu. Americký televizní seriál natočil Fernando Meirelles, který je podepsán také pod úspěšnými filmy Dva papežové nebo Město bohů.

Sugar alias Collin FarrellSugar alias Collin FarrellZdroj: se svolením apple.tv

Zdroj: Youtube

Tancuj Matyldo

Netflix

Emotivní komorní příběh, který napsal život a který zůstal neprávem stranou při letošním udílení domácích filmových cen. Nataša a Petr Slavíkovi šli doslova s kůží na trh - inspirovali se vlastní rodinnou situací a natočili křehký film o bezmoci, lásce, soucitu i ztrácení kontaktu s okolním světem. A o tom, co můžeme udělat pro své blízké, když se nám vzdalují, i když jsou pořád tady. V hlavních rolích pozoruhodného filmu, jehož autoři otvírají tabuizované téma, excelují Regina Rázlová a Karel Roden. V roli hrdinova syna jim suverénně sekunduje mladý Antonio Šoposki, hudbu napsal Michal Pavlíček, jenž za ni v březnu vyhrál Českého lva.

Regina Rázlová a Karel Roden v dramatu Tancuj MatyldoRegina Rázlová a Karel Roden v dramatu Tancuj MatyldoZdroj: se svolením Netflixu

Radikální metoda

HBO Max

Tak trochu „džungle před tabulí“ po mexicku. Nápaditá, vtipná i drsná. Mexické pohraniční město je sužované násilím, a tak není divu, že většina učitelů v místní škole nezná jiný pedagogický přístup než přísnost a restrikce. Do zástupu, ticho a poslouchat! Když do učitelských řad nastoupí jako rychlý záskok za kolegyni na mateřské chlapík, frustrovaný ze zdejších sociálních podmínek a bez pedagogického vzdělání, vnese do školy nečekané osvěžení. Radikální metodu, skrze niž se snaží uvolnit potenciál a fantazii svých žáků. Snímek Christophera Zally (Otče náš) dokládá, že mexický film bývá neprávem podceňován. Cena diváků za nejoblíbenější film světové přehlídky Sundance Film Festival, kterou snímek loni vyhrál, svědčí o všem.

Radikální metoda vyhrála u diváků na SundanceRadikální metoda vyhrála u diváků na SundanceZdroj: se svolením HBO Max