Předchozí
1 z 5
Další

Třetí řada série Iveta představí i Ivetina syna Artura.Třetí řada série Iveta představí i Ivetina syna ArturaZdroj: se svolením Voya

Iveta

Voyo

Premiérový první díl ze závěrečné třetí série Iveta představí 10. května Voyo (další dvě epizody mohou diváci sledovat vždy v následující pátky – 17. a 24. května). Tvůrci v ní zpěvačku Ivetu Bartošovou znázorňují jako ženu, která si prochází utrpením pramenícím zejména ze ztráty syna Artura, jehož dle nařízení soudu získal do péče otec.

Iveta se ocitá na dně lidském i uměleckém, zabíjí ji alkohol i fakt, že na ni bulvár spustil trestuhodný „hon na čarodějnice“, který by neustál ani ten fyzicky a psychicky nejodolnější jedinec. „Dovedeme ji k smrti, ale to se tak někdy stává,“ praví vyšinutě na redakční poradě někdejší král bulvárních médií Pavel Novotný v přesném podání Filipa Rajmonta.

Herecky mu sekundují Zuzana Zlatohlávková coby Ivetina kamarádka, novinářka Gabi, či Jana Stryková jako její zásadní profesní konkurentka Simona. Skvělé výkony podávají i David Prachař coby Josef Rychtář a Richard Krajčo v roli únosce a Ivetina „zachránce“ Macury. Jejímu skutečnému synovi Arturu Štaidlovi jako by z oka vypadl jeho představitel Karel Šimek.

Příběh je to skoro až neuvěřitelný a na jeho konci by se mohlo zdát, že vše zlé je zažehnáno. Ale opak je pravdou. Iveta už nemůže jít dál, nikdo nedokáže porozumět tomu, co se odehrává v její duši.

Muž na vrcholuMuž na vrcholuZdroj: se svolením Netflixu
Muž na vrcholu

Netflix

Magnát z Atlanty, kterému se byznys s nemovitostmi rozpadá pod rukama, se musí prodrat zpátky na vrchol. Hrozí mu ale bankrot a navíc má spoustu nepřátel. Boj o profesní i privátní prestiž začíná.

Za šestidílným americkým seriálem stojí zkušený scenárista a producent David Edward Kelley, podepsaný také pod ceněným projektem Sedmilhářky, Anatomie skandálu nebo Láska a smrt.

V sérii si hlavní role zahráli Jeff Daniels, Bill Camp, Aml Ameen a Nathan Rudd. Na Netflixu je k vidění od 2. května.

Pán času s novou tváří Ncutiho GatwyPán času s novou tváří Ncutiho GatwyZdroj: se svolením Disney+

Pán času

Disney+

Pán času je zpět. Populární sci-fi seriál z produkce BBC se na obrazovkách objevuje od roku 1963 a díky unikátnímu konceptu regenerace se v hlavní roli objevilo už patnáct různých doktorů.

Tentokrát ho ztvárňuje skotský herec Ncuti Gatwa, známý ze seriálu Sexuální výchova, který v roli vymění Davida Tennanta. Ten ale nepřijde nijak zkrátka. Naopak, má v seriálu rovněž své místo.

Tvůrci diváky zavedou do středověké Anglie i do válkou zmítaného světa budoucnosti. První díly uvede Disney+ 11. května.

Temná hmota aneb alternativní verze života profesora fyziky Jasona DessenaTemná hmota aneb alternativní verze života profesora fyziky Jasona DessenaZdroj: se svolením Apple TV+

Temná hmota

Apple TV+

Jsi v životě šťastný? To byla poslední slova, jež profesor fyziky Jason Dessen slyšel, než po útoku maskovaného muže upadl do bezvědomí. Probudil se připoutaný na lůžku a obklopený cizími lidmi v ochranných oblecích. Seriál na motivy stejnojmenné sci-fi Blakea Crouche, bestselleru roku 2016, líčí příběh muže, jenž se ocitl v alternativní verzi svého života. V hlavních rolích se představí Jennifer Connellyová a Joel Edgerton.

Seriál kombinující sci-fi s thrillerovými prvky uvede Apple TV+ 8. května.

Zóna zájmu Hedwigy Hössové: rodinná pohoda vedle lágruZóna zájmu Hedwigy Hössové: Rodinná pohoda vedle lágruZdroj: se svolením Kviff TV

Zóna zájmu

Kviff TV

Mrazivý snímek z Osvětimi, inspirovaný stejnojmenným románem Martina Amise, sleduje každodenní život německých manželů Hedwigy a Rudolfa Hössových. Nebylo by na něm na první pohled nic zvláštního, kdyby Rudolf nebyl velitelem vyhlazovacího tábora v Osvětimi a jejich vila se zahradou nesousedila s táborem, kde umírají den co den tisíce nevinných lidí.

Film natočil Jonathan Glazer a dočkal se řady cen včetně Oscara za nejlepší zahraniční snímek. Pokud vám utekl v kinech, máte od 7. května šanci vidět jej na Kviff TV.