Předchozí
1 z 10
Další

Pán prstenů bude vládnout víkendové obrazovcePán prstenů bude vládnout víkendové obrazovceZdroj: se svolením Novy

Pán prstenů: Společenstvo prstenu

Nova CINEMA, 28. 10., 20:00

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale v boji o něj nakonec přišel a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu téměř přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho.

S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že Prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl zrozen, v ohni Hory osudu.

Hrají Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Cate Blanchettová či Liv Tylerová.

Bourneův odkazBourneův odkazZdroj: se svolením Novy
Bourneův odkaz

Nova 27. 10., 22.30

Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal.

Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat ve sprše smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. Tony Gilroy obsadil do filmu mimo jiné Jeremy Rennera, Rachel Weiszovou a Edwarda Nortona.

Neobyčejné životyNeobyčejné životyZdroj: se svolením České televize
Neobyčejné životy

ČT1 27. 10., 14:10

Lehkost, s jakou Václav Neckář (*23. 10. 1943) interpretoval chytlavé melodie písní s chytrými texty, je dodnes odzbrojující. Pohybové, scénické a herecké nadání, které mu bylo dáno do vínku, brzy objevili i filmoví režiséři. Na Miloše Hrmu z oskarového snímku Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky diváci už nikdy nezapomenou.

Comeback, který Neckář po těžkých zdravotních problémech v posledních letech prožívá, musel přijít. Zpěvák, interpret jeho kvalit nemohl zůstat v zapomnění. Refrén z jeho balady Půlnoční si stále notují jak mladí, tak jeho souputníci. Ten malý vzrůstem, ale duchem velký, statečný muž má totiž stále schopnost dojímat.

Vzdušní válečníciVzdušní válečníciZdroj: se svolením Primy
Vzdušní válečníci

Prima Zoom 27. 10., 18:50

Čtvrtý díl šesté řady seriálu Vzdušní válečníci se zaměří na americkou stíhačku F-22 Raptor, která byla zkonstruována, aby kombinovala silnou výzbroj a výjimečné manévrovací schopnosti s radarovým maskováním. Její vývoj začal v osmdesátých letech, poprvé letěla v roce 1997 a poprvé si zabojovala až v září 2014 v Sýrii.

Americká dokumentární série má pořád co nabízet.

Kulový bleskKulový bleskZdroj: se svolením České televize
Kulový blesk

ČT1, 29. 10., 16:30

Marně se neříká, že je lépe dvakrát vyhořet než se jednou stěhovat. Lidová moudrost přesně postihuje podstatu problému. Zorganizovat výměnu bytu a stěhování tak, aby vše proběhlo bez újmy na zdraví a majetku, se pro slabší jedince rovná malému zázraku.

V komedii Kulový blesk, která pochází z autorské dílny Smoljak-Svěrák, se staneme svědky největší stěhovací akce v dějinách lidstva – dvanáctisměny. Hrají Rudolf Hrušínský, Josef Abrhám, Daniela Kolářová či Zita Kabátová.

Tintinova dobrodružstvíTintinova dobrodružstvíZdroj: se svolením Novy

Tintinova dobrodružství

Nova Cinema 27. 10., 20:00

Velkorysý animovaný přepis slavného komiksu v režii Stevena Spielberga nestárne. Film z roku 2012 vychází z dobrodružného komiksového seriálu belgického autora Hergé, který se léta těšil značnému čtenářskému ohlasu u dětí i dospělých. Totéž lze říct i o Spielbergově filmu. Jeho hrdinou je mladý reportér Tintin, jenž se s pomocí věrného psíka Filuty vydává na dobrodružnou cestu za stovky let starou záhadou.

Na své pouti však potkává zlého padoucha Sacharina, který věří, že Tintin ukradl vzácný poklad Rudého Rackhama. Tintin tak cestuje celým světem, aby Sacharinovi unikl a dostal se jako první k dávno ztracené lodi s názvem Jednorožec, která podle pověsti skrývá klíč k obrovskému bohatství.

S Jenovéfou Bokovou v Ženách v běhuS Jenovéfou Bokovou v Ženách v běhuZdroj: se svolením CinemArtu

Ženy v běhu

Prima Max 27.10., 20:00

Věra a Jindřich jsou manželé ve středním věku, kteří společně vychovali tři dcery a svou lásku prožívají skoro stejně jako v začátcích jejich vztahu. Jindřich má seznam přání, která by si ještě rád splnil a postupně si je plní. Jako seskok padákem nebo třeba upletení ponožek pro svou ženu Věru.

Jednoho dne si nechá od Věry na seznam napsat své poslední přání. Rád by uběhl maraton. To je také to poslední, co své ženě sdělí, protože ho vzápětí zastihne okamžitá smrt. Věra je však odhodlaná Jindřichovi jeho přání splnit i když posmrtně. Jejím plánem je společně s dcerami a Jindřichovou urnou na zádech uběhnout maraton jako štafetu. Když se dcerám nadšeně svěří se svým plánem, jejich první reakce je odmítnutí. Nakonec ale všechny pochopí, že je třeba držet spolu…

V hlavních rolích dámské komedie uvidíme Zlatu Adamovskou, Terezu Kostkovou a Ondřeje Vetchého.

Skupina JelenSkupina JelenZdroj: se svolením České televize

Doupě skupiny Jelen

ČT art 27. 10., 20:15

Letos uzavře teprve první dekádu svého působení na české hudební scéně. Přesto už skupina Jelen patří mezi její stálice. Kapela kolem frontmana Jindry Poláka vsadila na akustický zvuk, živelnou energii, folkovou bezprostřednost a popové melodie. Na svých albech vytrvale pátrá po ryzích písničkách. Takových, co mají silné refrény a v textech přitom něco obecného a srozumitelného. Z kapely, která vznikla během jamování, se po prvních úspěšných singlech záhy stala vyhledávaná koncertní parta.

V klubu Doupě vám dnes Jeleni prostřednictvím svých písní odvypráví vlastní hudební příběh.

Střihoruký EdwardStřihoruký EdwardZdroj: se svolením Primy

Střihoruký Edward

Prima MAX, 29. 10., 13.50

Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přesto se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve, než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward zůstal úplně sám v chátrajícím hradě a kdovíjak dlouho trvalo, než ho zcela náhodou objevila podnikavá Peggy a vzala s sebou do města. V režii Tima Burtona uvidíme v hlavní roli Johnnyho Deppa.

Počestné paní pardubickéPočestné paní pardubickéZdroj: se svolením ČT

Počestné paní pardubické

ČT1, 28. 10., 8:35

Historická komedie režiséra Martina Friče je zasazena do prostředí barokních Pardubic někdy kolem roku 1710. Humornou formou staví na pomyslný pranýř sobectví, falešnou morálku, pletichy a pokrytectví počestných paniček. A do kontrastu k nim „osoby snížené“, rozvážného mistra popravčího a jeho lepou, hubatou ženušku Rozinu.

Snímek má historické jádro a opírá se o skutečné postavy Pardubic: mistra popravčího Zelingera, purkmistra Martina Ignáce Kutnohorského a podivínskou hraběnku Terezii Eleonoru z Ugarte.

Hrají František Smolík, Jiřina Štěpničková, Jaroslav Marvan, Eman Fiala, Marta Fričová či Dana Medřická.