Předchozí
1 z 7
Další
Zdroj: Youtube

Black Mirror (Netflix)

Black Mirror je antologií samostatných televizních povídek, zasazených do blízké budoucnosti. Tak blízké, že se v mnoha ohledech prolíná s dobou, kterou právě prožíváme. Mrazivě černohumorná série se zamýšlí nad nečekanými a často nezamýšlenými důsledky prudkého rozvoje technologií a velmi trefně zachycuje těkavý neklid současného moderního světa.

Duchovním otcem a autorem seriálu je proslulý enfant terrible britské televizní tvorby Charlie Brooker, pro jehož tvorbu je charakteristický vždy přítomný prvek kontroverze.

Například v jednom z dílů už šesté série Černého zrcadla obyčejná žena zjistí, že globální streamovací služba zpracovala její život, včetně jejího tajemství, do dramatu, ve kterém hlavní roli hraje hvězdná herečka Salma Hayek. Pět nových epizod zatím poslední řady seriálu je k vidění na Netflixu.

Zdroj: Youtube

Epizody (iVysílání)

Sean a Beverly jsou šťastný anglický manželský pár, který vytvořil úspěšnou komediální televizní show. Jejich život se zdá být bezproblémový. Potom se však objeví charismatický ředitel americké televizní stanice a přesvědčí je, aby se přestěhovali do Los Angeles a upravili svůj pořad pro americké diváky. Slibuje, že do jejich práce nebude nijak zasahovat.

Jenže hned poté, co manželé přiletí do L. A., zjišťují, že onen televizní šéf jejich show nikdy neviděl. Navíc trvá na tom, aby vyměnili skvělého hlavního představitele, shakespearovského herce, za Matta LeBlanca. Sean a Beverly jsou zděšeni. Vážně mají obsadit do své show Joeyho z Přátel?

Všech pět řad komediálního seriálu napsaného Davidem Cranem (Přátelé) a Jeffreym Klarikem (Jsem do tebe blázen), ve kterém Matt LeBlanc hraje Matta LeBlanca, je k dispozici v iVysílání České televize.

Zdroj: Youtube

Okupace (iVysílání)

Jedna noc, jeden bar. Ospalý večírek herců po představení naruší návštěva nezvaného hosta. Namol opilý ruský důstojník přišel prodat kanystr armádního benzínu, jenže obchod se zvrhne v závody v pití vodky a Rus, zaujatý nejen pohlednou Miladou, ale hlavně komickou zbabělostí všech přítomných mužů, se k odchodu nemá. Atmosféra houstne spolu s oblaky cigaretového dýmu, charaktery se lámou, Rus se skvěle baví. Tak skvěle, že nakonec vytáhne zbraň…

Večírek se rozjíždí víc, než je osazenstvu milé. Hra se mění v past, hrdinové ve zbabělce a zbabělci v hrdiny. A z okupovaného baru vede jen jediná cesta: revoluce! Po téhle pitce nikdo nezůstane jako dřív.

Hrají Martin Pechlát, Cyril Dobrý, Antonie Formanová, Otakar Brousek ml. a další. Sledujte v iVysílání České televize.

Zdroj: Youtube

Oběť (Kviff.tv)

Irina je svobodná matka původem z Ukrajiny žijící na českém maloměstě. Pro svého syna Igora by udělala cokoliv. Platí mu tréninky gymnastiky, pomáhá mu se školou a už řadu let se snaží pro oba získat české občanství. Když odjede na několik dní na Ukrajinu, aby si nechala prodloužit víza, Igor zůstává v Čechách sám. Na Ukrajině ji ale zastihne nečekaná zpráva. Syna kdosi surově zbil, leží v umělém spánku a čeká na operaci.

Hlavním podezřelým ze zdánlivě bezdůvodného útoku jsou místní Romové, což Igor po probuzení z umělého spánku potvrdí. S rostoucí nenávistí a útoky vůči Romům se ale rozhodne mámě říct, co se onu osudnou noc skutečně stalo… Film režiséra Michala Blaška můžeze vidět na Kviff.tv.

Zdroj: Youtube

A jak to bylo dál… (HBO Max)

Komediální seriál navazuje na svého legendárního předchůdce Sex ve městě, který se vysílal v letech 1998–2004. Nové pokračování opět sleduje nerozlučné přátelství Carrie (Sarah Jessica Parkerová), Mirandy (Cynthia Nixonová) a Charlotte (Kristin Davisová) na jejich složité životní cestě po padesátce. Čekejte romantiku, humor a staré známé včetně pana Božského.

Jedenáctidílná druhá řada seriálu A jak to bylo dál… od producenta Michaela Patricka Kinga bude uvedena dvěma epizodami 22. června na HBO Max. Následujících devět epizod bude mít premiéru každý týden v pátek.

Zdroj: Youtube

Tajná invaze (Disney+)

V novém seriálu Tajná invaze od Marvel Studios, který se odehrává v současnosti filmového vesmíru studia Marvel, se agent Nick Fury dozvídá o skryté invazi na planetu Zemi, již provedla frakce Skrullů, což jsou mimozemšťané schopní měnit podobu. Fury má v nerovném boji i několik spojenců, mezi něž patří Everett Ross, Maria Hillová a Skrull Talos, který si na Zemi zařídil život. Společně závodí s časem, aby zabránili rozpoutání světové války a zachránili lidstvo.

První část šestidílného seriálu se Samuelem L. Jacksonem v hlavní roli je k dispozici na Disney+.

Zdroj: Youtube

Downeyho auta snů (HBO Max)

Herec Robert Downey Jr. miluje restaurování klasických aut. Zároveň se ale věnuje boji proti klimatickým změnám. Proto přenáší svá milovaná stará auta do budoucnosti, dělá je rychlejšími, výkonnějšími a efektivnějšími a přitom zachovává jejich duši.

Dokumentární seriál Downeyho auta snů bude uveden dvěma epizodami ve čtvrtek 22. června na discovery+ a HBO Max, přičemž každý čtvrtek budou odvysílány dvě nové epizody až do závěrečných dvou epizod 6. července.