Tento film režiséra Douga Limana je prvním filmem, který se bude natáčet v nedávno otevřených ateliérech společnosti Warner Bros. v britském Leavesdenu.  Příběh filmu se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, hmyzu podobní mimozemšťané, vytrvale útočí na Zemi a mění velká města v hromadu sutin s milióny lidských obětí. Žádná armáda na světě není schopna odolat rychlosti, brutalitě ani zdánlivé předvídavosti mimických bojovníků či jejich telepaticky komunikujících velitelů. Nyní však armády celého světa spojily své síly k poslednímu zoufalému útoku proti mimozemským hordám.

Sebevražedná mise

Podplukovník Bill Cage (Cruise), který se nikdy nezúčastnil ani jediné bitvy, je náhle degradován a poté je bez přípravy a s mizernou výzbrojí nasazen do téměř sebevražedné akce. Cage je během několika minut zabit, ale před svou smrtí se mu podaří zabít Alphu. Jakýmsi zázrakem opět ožívá na začátku stejného proklatého dne a musí znovu bojovat a umřít … a znovu a znovu. Přímým fyzickým kontaktem s mimozemšťanem se dostal do časové smyčky, ve které je odsouzen opakovaně prožívat stále stejnou bitvu.

Kříženec mezi Na hromnice o den více a Mission: Impossible

V každé další časové smyčce je však Cage otrlejší, zkušenější a mazanější a v boji proti Mimikům dokáže své rozvíjející se schopnosti lépe využívat. V boji mu po boku stojí i příslušnice zvláštních jednotek Rita Vrataski (Blunt), která pustoší řady Mimiků více než kdokoliv z pozemšťanů. Každá opakující se bitva proti mimozemšťanům je pro Cage a Ritu příležitostí pro nalezení klíče k vyhlazení vetřelců a záchraně Země.

Předloha pochází z Japonska

Hvězdami mezinárodního hereckého obsazení jsou držitel nominace na Oskara Tom Cruise (série „Mission: Impossible", „Collateral", „Jerry Maguire") a Emily Blunt („Ďábel nosí Pradu", „Správci osudu"). V dalších rolích se objeví Bill Paxton („Vetřelci", seriál společnosti HBO „Velká láska"), Jonas Armstrong (TV seriál společnosti BBC „Robin Hood"), Tony Way (seriál společnosti HBO „Hra o trůny"), Kick Gurry (australský TV seriál „Tangle"), Franz Drameh („Útok na věžák"), Dragomir Mrsic („Snabba Cash II") a Charlotte Riley (seriál „World Without End"). Liman („Agent bez minulosti", „Mr. & Mrs. Smith") režíruje film podle scénáře, který na motivy novely Hiroshiho Sakurazaky All You Need is Kill napsali Dante Harper, Christopher McQuarrie a Joby Harold.