Cesta 27letého Hollanda k životu bez alkoholu začala o loňských „velmi opilých“ Vánocích. Po nich se rozhodl dát si „suchý leden“, během kterého jediné, na co mohl myslet, bylo, jak si dá skleničku. Tehdy si připustil, že má zřejmě s alkoholem problém, a rozhodl se abstinovat další měsíc.

Stěžuje si ovšem, jak těžké je vydržet nepít v anglické kultuře. „Měl jsem pocit, že nemůžu žít společensky. Přišlo mi, že nemůžu jít do hospody a dát si limonádu,“ říká. Dal si za cíl vydržet bez alkoholu půl roku a má pocit, že bod obratu nastal 1. června, kdy oslavil 27. narozeniny.

Podívaná na lidi, kteří neznají míru v pití, nebývá hezká.
Alkoholové rekordy: Někteří přeborníci je jako zázrakem přežili, jiní zemřeli

Tvrdí, že bez alkoholu se mu lépe spí, lépe zvládá problémy včetně těch během natáčení, cítí se zdravější a v lepší formě. „Říkám to rád - rozhodně jsem byl závislý na alkoholu. Rozhodně se tomu nevyhýbám,“ řekl herec. Dodal, že inspiroval svoji matku, aby také přestala pít.

BBC píše, že Holland má v současnosti roční přestávku v hraní poté, co natáčel pro Apple TV psychologický kriminální thriller na pokračování nazvaný Přeplněný pokoj.