Předchozí
1 z 7
Další

Zjizvená tvářZjizvená tvářZdroj: se svolením ČT

Zjizvená tvář

ČT2, 5. 4., 21.35

Klasické drama Howarda Hawkse Zjizvená tvář (1932), inspirované osudem proslulého chicagského gangstera Ala Caponea, se po více než padesáti letech dočkalo nového zpracování. Scenárista Oliver Stone a režisér Brian De Palma ovšem děj posunuli do současnosti, italského zločince nahradili kubánským emigrantem a pašování alkoholu distribucí drog. Režisér natočil film efektním, rozmáchlým stylem, v němž se opřel o téměř maniakální výkon mladého Ala Pacina. V menších rolích uvidíme mimo jiné tehdy ještě málo známé herečky Michelle Pfeifferovou a Mary Elizabeth Mastrantoniovou.

Stůj, nebo maminka vystřelíStůj, nebo maminka vystřelíZdroj: se svolením TV Prima

Stůj, nebo maminka vystřelí

Prima MAX, 5. 4., 20.00

Detektiv seržant Joseph Bomowski s kolegou Tonym se vydávají za překupníky, aby odhalili síť nelegálního obchodu se zbraněmi. Akce ale nevyjde a Tony je navíc lehce zraněn. Detektiv Ross bude mít opět možnost se po Bomowském svézt. Poručík Gwen Harperová, jejich nadřízená, má s Joem poměr, nyní je ale velice rozzlobená: nejenže akce nevyšla, ale Joe navíc celý den komusi telefonoval, nejspíš nějaké jiné přítelkyni. Nechce věřit, když jí Joe tvrdí, že volal své matce… Americkou komedii natočil v roce 1992 Roger Spottiswoode a do hlavní role obsadil Sylvestera Stallonea.

Percy Jackson: Zloděj bleskuPercy Jackson: Zloděj bleskuZdroj: se svolením TV Prima

Percy Jackson: Zloděj blesku

Prima Cool, 5. 4., 20.15

Na začátku 21. století sestoupí antičtí bohové z bájného Olympu na zem a vstoupí do života zakřiknutého teenagera Percyho Jacksona. Překvapený chlapec se dozvídá, že je synem boha moří Poseidona a že ho Zeus viní z krádeže své magické hole, která dokáže zničit svět. Percy v sobě musí nalézt nadpřirozené schopnosti a riskovat život, aby odhalil pravdu a zachránil lidstvo. Dobrodružnou fantasy inspirovanou antickými bájemi natočil v roce 2010 Chris Columbus, který do ní obsadil Logana Lermana, Pierce Brosnana a Umu Thurmanovou.

Master & Commander: Odvrácená strana světaMaster & Commander: Odvrácená strana světaZdroj: se svolením ČT

Master & Commander: Odvrácená strana světa

ČT2, 6. 4., 20.00

Film vznikl podle knižní předlohy anglického spisovatele Patricka O'Briana, který proslul jako autor sérií historických námořních románů z období napoleonských válek. Ústřední dvojici zde ztvárnili hvězdný Russell Crowe jako neústupný britský kapitán Jack Aubrey a Paul Bettany jako jeho věrný pobočník a lékař Stephen Maturin. Děj se odehrává v roce 1805, kdy Napoleon vládne Evropě, v cestě mu stojí pouze britská námořní flotila a hladiny oceánů představují široká bitevní pole.

Co v dubnu na filmové fanoušky čeká v kinech?

Krotitelé duchů se vracejí. S hrozbou Říše ledu
Program kin v dubnu: Dorazí další Krotitelé duchů či znepokojivé filmové příběhy

Kapitán lodě Překvapení dostává u severního pobřeží Brazílie rozkaz, který zní jasně – zastavit moderní francouzskou korzárskou loď Acheron a zabránit jí v pokusu rozpoutat válku ve vodách Tichého oceánu. Při prvním vzájemném střetu utrpí britská loď Překvapení obrovské škody, před totální zkázou ji zachrání hustá mlha. Přízrak zvaný Acheron totiž značí mnohem vyspělejší válečnou loď, která disponuje dvojnásobným počtem mužů i děl. Pyšný kapitán Aubrey je ale posedlý vidinou vítězství a dalece překročí své kompetence, aby splnil náročnou misi a vykonal rozkaz za každou cenu. Strhující námořní dobrodružství natočil etablovaný hollywoodský režisér Peter Weir.

Doktor HollywoodDoktor HollywoodZdroj: se svolením TV Nova

Doktor Hollywood

Nova Cinema, 6. 4., 18.00

Mladý, ale věhlasný chirurg v podání Michaela J. Foxe si musí odpracovat autonehodu v malé místní nemocnici. Jediné, po čem touží, je odsloužit si co nejdříve těch 32 hodin a pokračovat do L.A. Postupně se mu ale v městečku začíná líbit, obzvláště když potká krásnou Julii Warner… V americkém romantickém filmu dále hrají Barnard Hughes, Woody Harrelson, George Hamilton či Bridget Fonda.

Johanka z ArkuJohanka z ArkuZdroj: se svolením ČT

Johanka z Arku

ČT art, 7. 4., 20.50

Na základě legendy o francouzské národní hrdince zvané Panna Orleánská, která se narodila roku 1412 v lotrinské vesnici Domrémy, vznikl muzikál Johanka z Arku, jenž se stal největší událostí pražské muzikálové scény roku 2000. I díky hvězdnému obsazení získal tento muzikál nebývalý ohlas diváků i kritiky. Během tří let bylo v divadle Ta Fantastika v Praze odehráno přes 800 představení, které zhlédlo víc než 350 000 diváků. Lucie Bílá byla za roli Johanky z Arku oceněna prestižní cenou české herecké asociace Thálie za rok 2001.

V roce 1431 vzplanula ve francouzském Rouenu hranice. Stála na ní teprve devatenáctiletá dívka, která změnila dějiny Francie:

Angličané upálili Janu z Arku 30. května 1431 na náměstí v Rouenu, francouzští šlechtici se marně snažili ji vysvobodit
Ponižující poprava Jany z Arku: Ukažte ji nahou, ať je vidět hořící klín

U zrodu muzikálové Johanky stáli zkušení tvůrci. Scenárista Jiří Hubač obratně vystavěl dramatický oblouk Johančina života, písňové texty Gabriely Osvaldové patří k tomu nejlepšímu, co v této oblasti vzniklo. Hudba Ondřeje Soukupa obsahuje to, co k dobrému muzikálu patří: dostatek melodických i rytmických nápadů. Písně se časem staly skutečnými hity – od lyricky klenutých kantilén útočících na city diváků (Most přes minulost, Láska je Bůh, A stejně s tebou budu dál) přes temperamentní sbory (Tantum ergo) až po hudebně ironizovaný královský dvůr (Bilboquet). Vše pak spojil dohromady a svými nápady okořenil režisér Jozef Bednárik.

Šest medvědů s CibulkouŠest medvědů s CibulkouZdroj: se svolením TV Nova

Šest medvědů s Cibulkou

Nova, 7. 4., 16.20

Cirkusový klaun, svérázná kuchařka, šimpanz Tonda a šest medvědů chystají ve škole lumpárny. A to právě v době, kdy ji má navštívit školní inspektor. V komedii Oldřicha Lipského Šest medvědů s Cibulkou perlí Lubomír Lipský, Jiří Sovák, Miloš Kopecký, Jan Libíček, František Filipovský, Marie Rosůlková, Václav Kotva nebo Zdeněk Srstka. Původní scénář k filmu napsal spisovatel František Kožík. Protože se ale režisérovi příliš nezamlouval, nechal ho přepracovat Milošem Macourkem.