Předchozí
1 z 6
Další

Tělo mého nepřítele s Jeanem Paulem BelmondemTělo mého nepřítele s Jeanem Paulem BelmondemZdroj: se svolením ČT

Tělo mého nepřítele

ČT2, 24. 5., 20.00

Francois Leclerc (Jean-Paul Belmondo) se vrací z vězení do rodného města. Vzpomíná na vše, co předcházelo zinscenovanému soudu a rozsudku. Přichází, aby se pomstil. Město nyní, stejně jako před lety, politicky i ekonomicky ovládá Ligard, bohatý průmyslník. Bez skrupulí zničil Francoisova otce, který je lídrem politické opozice. Ale Francois tiše pracuje na tvrdém úderu, rozhodnut pomstít roky strávené ve vězení. Díky šarmu se mu rychle podaří dostat do rodiny. Ligardova dcera se do něj zamiluje, její otec mu svěří významnou pozici ve svých podnicích.

Red, drsná partička špionů vyráží do akceRed, drsná partička špionů vyráží do akceZdroj: se svolením Novy
Red

Nova Action, 26. 5., 20.30

Uvolněný akční film (2013) z dílny režiséra Roberta Schwentkeho, který si vystřelil ze špionských filmů. Tým vysloužilých agentů v čele s Frankem se vrací v ještě lepší formě než kdy dřív a jejich úkolem je vypátrat ztracenou zbraň příští generace, která může změnit rozložení sil ve světě. Jejich nepřátelé ale mají palební i početní převahu, nezbývá tedy nic jiného než se spolehnout na svou vynalézavost, důvtip a trochu toho dynamitu… Agenty si s chutí a citem pro parodii zahráli Bruce Willis, John Malkovich, Anthony Hopkins, Heléne Mirrenová nebo Catherine Zeta-Jonesová.

Expedice džungle s Emily Bluntovou (vpravo)Expedice džungle s Emily Bluntovou (vpravo)Zdroj: se svolením Novy
Expedice džungle

Nova, 24. 5., 20.20

Americký fantasy film (2021) nabízí podívanou pro celou rodinu. Roku 1916 se anglická botanička vydává na nebezpečnou misi změnit svět a zachránit bezpočet životů. Se svým bratrem požádá o pomoc moudrého kapitána říčního člunu aby je provedl řekou Amazonkou. Když se neohrožené trio vydává stále hlouběji do nitra neprostupné džungle a hledá něco, co nelze najít, objeví se hrozba staletí staré kletby… Ve filmu uvidíme Emily Bluntovou a Dwaynea Johnsona.

Vlasy podle Miloše Formana (uprostřed Treat Williams)Vlasy podle Miloše Formana (uprostřed Treat Williams)Zdroj: se svolením ČT
Vlasy

ČT art, 26. 5., 20.15

Filmová verze legendárního broadwayského muzikálu z dílny Miloše Formana. Příběh mladíka z venkovského ranče Claudeovi, který se před nástupem do armády spřátelí s partou hippie Bergera a zamiluje se do dívky z aristokratické rodiny Sheily, se pro Formana stal příležitostí zpracovat jeho osobní téma. Svoboda člověka, stojícího proti společenským konvencím i proti politickému systému, je leitmotivem téměř všech jeho amerických filmů. Kromě neokoukaných herců (mimo jiné John Savage a Treat Williams) měl k dispozici vynikající hudbu Galta MacDermota a texty Geroma Ragniho a Jamese Rada. Za zmínku stojí nápaditá choreografie Twyly Tharpové a kamera Miroslava Ondříčka.

Anthropoid očima britského režiséra Seana Ellise se Cillianem Murphym v hlavní roli (vlevo)Anthropoid očima britského režiséra Seana Ellise se Cillianem Murphym v hlavní roli (vlevo)Zdroj: se svolením ČT
Anthropoid

ČT2 25. 5., 20.00

Válečné drama, jehož jméno mluví za sebe: Anthropoid. V roce 2016 natočil po patnácti letech pečlivých rešerší jeden z nejdramatičtějších příběhů našich novodobých dějin anglický režisér Sean Ellis. Jeho film, vzdávající hold československým parašutistům a jejich spolupracovníkům z řad domácího odboje, se v klíčových aspektech drží doložených historických faktů a v jejich rámci kreslí úsporné lidské drama. Připomeňme si v klíčových dnech atentát na Reinharda Heydricha provedený v květnu 1942 v Praze československými parašutisty Janem Kubišem a Josefem Gabčíkem. Ve filmu v česko-britsko-francouzské koprodukci si zahráli Cillian Murphy, Jamie Dornan, Tobey Jones nebo Anna Geislerová.

Divocí koně: Příběh z pustyDivocí koně: Příběh z pustyZdroj: se svolením Prima
Divocí koně. Příběh z pusty

Prima Zoom, 25. 5., 20.00

Seznamte se s Dot, hříbětem koně Převalského. Stáda jediného divoce žijícího koně na světě dnes obývají takzvanou maďarskou pustu, travnatý biom ve Velké dunajské nížině, která je pro ně rájem na zemi. Ale klimatické změny způsobují několikaměsíční období bez dešťů nebo sněhové bouře, které komplikují stádu pobyt v jinak pohostinném prostředí. Německý přírodovědný film vznikal v průběhu tří let a je zajímavým pohledem do světa koní, který vypráví z pohledu dospívajícího hříběte.