Předchozí
1 z 5
Další

Ztracený svět: Jurský parkZtracený svět: Jurský parkZdroj: se svolením Prima

Ztracený svět: Jurský park

Prima, pátek 11. 8., 20.15

Nestárnoucí dobrodružný film z tvůrčí dílny Stevena Spielberga (1997) se vrací na televizní obrazovky. Navazuje na předchozí snímek a nahlíží do zbytků Jurského parku. Jeho zničení část dinosaurů přežila a byla v naprostém utajení přesídlena na ostrov Isla Sorna. Zatímco doktor Malcolm chce dinosaury zkoumat zpovzdálí (a svou snoubenku zblízka), cynický podnikatel Ludlow v nich vidí možnost, jak vydělat velké množství peněz. Se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro nový podnikatelský projekt – velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu… Hlavní role se opět zhostil Jeff Goldblum, herecky jej doplnila Julianne Mooreová a Vince Vaughn.

Zdroj: Youtube

Sherlock HolmesSherlock HolmesZdroj: se svolením ČT

Sherlock Holmes: Pes baskervillský

ČT2, pátek 11. 8., 20.00

Rod Baskervillů je proklet. Od doby, co psi bezbožného, násilnického sira Huga uštvali tu nebohou dívku, jejíž nevinnosti se Hugovi zachtělo, od chvíle, co ten ďábelský pes prokousl jeho hrdlo, visí nad touto rodinou prokletí násilné smrti. Přízrak děsivého zvířete se prohání po blatech a nikdo z Baskervillů mu neunikne. A zdá se, že na této pohádce, jak se o dávné legendě poněkud pohrdavě vyjádří Sherlock Holmes, přece jen něco bude. Proč by jinak na tváři sira Charlese, jehož mrtvé tělo bylo nalezeno před branou rodinného sídla, utkvěl tak zoufalý výraz hrůzy? Britská detektivka z roku 1988 se vrací k legendárnímu příběhu, kde je v hodinách temnoty moc zla na blatech nejsilnější… V hlavních rolích uvidíme Jeremyho Bretta a Edwarda Hardwicka.

Zdroj: Youtube

Válka vynálezcůVálka vynálezcůZdroj: se svolením Nova

Válka vynálezců

Nova Cinema, sobota 12. 8., 20.00

V roce 1880 představuje Thomas Edison elektrickou žárovku a plánuje distribuci elektrické energie pomocí stejnosměrného proudu. George Westinghouse, úspěšný podnikatel a vynálezce, se o technologii zajímá, ale Edison ho odmítne. Westinghouse se snaží dokázat, že jeho střídavý proud je lepší. Oba soupeří o získání amerických měst pro své systémy. Westinghouse demonstruje elektrický proud v Great Barrington v březnu 1886. Následně přijíždí do Spojených států vynálezce Nikola Tesla a začíná pracovat s Edisonem, ale je zklamaný jeho neochotou změnit názor, že Westinghousův proud je lepší, a Edisona opouští. Ten se snaží chránit své patenty a žaluje soka za krádež nápadu. Edison tvrdí, že střídavý proud je nebezpečný, zatímco Westinghouse hájí jeho technické výhody. Kdo zvítězí? V hlavních rolích dramatu z roku 2017 uvidíme Benedicta Cumberbatche a Michaela Shannona.

Zdroj: Youtube

František Němec v televizním filmu TravisFrantišek Němec v televizním filmu TravisZdroj: se svolením ČT

Travis

ČTart, sobota 12. 8., 21.10

V režijním debutu herce Václava Postráneckého (1996) si připomeneme mistrovské herectví Františka Němce. Do krásného, ale opuštěného venkovského sídla přijíždí zástupce pojišťovny Jeremy Heartley, aby uspořádal pozůstalost po zemřelém Simonu de la Mere. O nebožtíkovi toho moc neví a starousedlíci Mapleovi jako by před ním něco tajili. Zdá se, že starý dům nebude tak úplně opuštěný. V každém případě se tu dějí podivné věci a vládne tu hororová atmosféra. Heartley se setkává s malým chlapcem jménem Travis, který ho stále pronásleduje a který je přízračným duchem domu přinášejícím zkázu. Nebude snadné rozplést záhady sídla ani osudy jeho dřívějších obyvatel… Spolu s Františkem Němcem tu exceluje Josef Somr.

Zdroj: Youtube

Prokletý ostrovProkletý ostrovZdroj: se svolením Prima

Prokletý ostrov

Prima, sobota 12. 8., 22.55

Detektivové Teddy Daniels a Chuck Aule jsou vysláni do psychiatrické léčebny, z níž utekla pacientka a jež se nachází na ostrově známém jako Prokletý ostrov. Okolnosti útěku ženy působí záhadně, Chuck si navíc všimne, že pro Teddyho začíná být případ podezřele osobní a navíc se u něj objevují záblesky z válečné minulosti. Zdá se, že vedoucí lékaři detektivům něco tají… Martin Scorsese obsadil do dramatu Leonarda DiCapria a Marka Ruffala.

Zdroj: Youtube