Předchozí
1 z 5
Další

Mlčenlivý Lino VenturaZdroj: se svolením České televize

Mlčenlivý

ČT2 22. 9., 21:50

Lino Ventura v roli francouzského vědce, který je v politicky složité době donucen „tiše“ pracovat pro Rusy. V Británii, kde částečně vykonává původní profesi, je zatčen policií a obviněn ze špionáže pro KGB. Ví, že vyjít ze tmy do světla pro něj bude likvidační stejně tak, jako být propuštěn bez procesu a očištěn od všech závažných obvinění. Stojí před těžkým rozhodnutím. Film Clauda Pinoteaua vznikl v roce 1973.

Angelina Jolieová ve filmu WantedZdroj: se svolením Novy

Wanted

Nova Cinema 22. 9., 22:30 

Život obyčejného účetního je v bludném kruhu: pracovní rutina, nevěrná partnerka, strach ze změny. Jednoho dne se za dramatických okolností od tajemné Fox dozví, že je synem elitního zabijáka tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Nedávno přišel o život, a tak Wesley, veden zvědavostí, vstupuje do tajuplné organizace Fraternity.

Její šéf Sloan Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Díky tomu objevuje i pravdu o svém otci. Je na něm, zda převezme rodinnou firmu, nebo odejde. S hrůzou zjišťuje, že talent k zabíjení mu nechybí.

Timur Bekmambetov obsadil do svého thrilleru z roku 2008 Angelinu Jolie a Jamese McAvoye.

Pete a TilliePete a TillieZdroj: se svolením České televize

Pete a Tillie

ČT2, 23. 9., 14:05

Partnerské vztahy nebývají vždy jen procházkou růžovým sadem, což platí i v případě svérázné milenecké dvojice Petea a Tillie.

Cesty osamělých třicátníků se osudově zkříží na večírku společných známých, kteří jim domluvili schůzku naslepo. Věčný vtipálek s ostrým jazýčkem Pete představuje starého mládence s výstředními projevy, zatímco Tillie působí spíš jako rozvážná žena nad věcí. Mezi nesourodou dvojicí to ale od prvního okamžiku zajiskří a vzájemně se dokážou doplňovat ve slovních hříčkách a roztomilých provokacích.

Po několika schůzkách přerůstá jejich vzájemný vztah ve stav hluboké důvěry a porozumění, který později stvrdí společnou svatbou a narozením syna Robbieho. Jejich manželství projde mnohými zatěžkávacími zkouškami. V úsměvném a dojemném příběhu o vývoji jednoho mileneckého vztahu vyniká Walter Matthau a Carol Burnettová, kteří si po zásluze vysloužili hereckou nominaci na Zlatý glóbus.

Ať žijí duchové!Zdroj: se svolením Novy

Ať žijí duchové!

Nova, 24. 9., 17:05

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které při tom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou.

Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku.

Dasha uzavírá Zlatou PrahuZdroj: se svolením České televize

Dasha a její hosté

ČT art, 23. 9., 20:15

Zpěvačka Dasha je známá hudebními projekty, které se pohybují v oblasti populární hudby. Řadí se i mezi nejobsazovanější muzikálové zpěvačky a herečky. Je držitelkou Ceny Thálie za roli Máří Magdalény v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Dasha, o níž Česká televize natočila dokument uvedený na festivalu Zlatá Praha 2023, se na jeho závěrečném koncertě představí za doprovodu Filharmonie Hradec Králové a kapely Pajky Pajk Martina Kumžáka.