Předchozí
1 z 6
Další

PříchozíPříchozíZdroj: se svolením ČT

Příchozí

ČT2, 2. 2., 21.45

Na Zemi přistálo na různých místech dvanáct vesmírných lodí. Elitní sešlost odborníků se pokusí naučit jazyk tvorů, kteří je obývají, a umožnit jim komunikaci. Záhy však vyvstane klíčová otázka: jsou to přátelé, nebo nepřátelé? Pozoruhodné vědeckofantastické drama natočil kanadský režisér a scenárista Denis Villeneuve, jenž dokázal tomuto žánru vdechnout nový život. Scénář vznikl podle ceněné povídkové předlohy Teda Chianga Příběhy vašeho života. Film si pohrává s časovou sousledností a zároveň divákovi otevírá otázky z oborů lingvistiky a fyziky. Zahráli si v něm mimo jiné Amy Adamsová a Jeremy Renner.

Zdroj: Youtube

MatkyMatkyZdroj: se svolením Primy

Matky

Prima, 3. 2., 20.15

Hedvika, Sára, Eliška a Zuzana jsou nejlepší kamarádky. Hedvika je snobská, ale osamělá, Sára zasvětila život sociálním sítím, Zuzana je sama se dvěma potomky a hromadou dluhů a Eliška právě čeká miminko, z čehož ale není nadšená její matka. Každá má své trable, ale společně si vždy poradí. V komedii režiséra Vojtěcha Moravce hrají Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková, Gabriela Marcinková, Jakub Prachař a další.

Zdroj: Youtube

Faunovo velmi pozdní odpoledneFaunovo velmi pozdní odpoledneZdroj: se svolením ČT

Faunovo velmi pozdní odpoledne

ČT2, 4. 2., 21.35

Stárnoucí elegán a svůdník Faun, vlastním jménem Karel (Leoš Suchařípa), žije v Praze na Malé Straně v pečlivě udržovaném půdním bytě, vybaveném většinou starožitným nábytkem. Pro starou správcovou domu je to ovšem tatrman. Faun pracuje v podniku zahraničního obchodu pod přísnou šéfkou. Všímá si však výhradně pohledných mladších kolegyň – snad jen s výjimkou sekretářky Vlasty, která je do něj zamilovaná. Faun s oblibou svádí neznámé mladé ženy, ale pokaždé se je snaží včas vystrnadit ze svého bytu, aby nenarušily jeho zaběhaný pořádek. Jenže čas je neúprosný a povadlý elegán to začíná poznávat na každém kroku. Jedno z jeho prvních prozření při pohledu na nové krásky je, že všechno se stihnout nedá. A to je jen začátek trapně komických a nakonec až tragických situací, které Fauna nevyhnutelně čekají a které si jejich autorka a režisérka Věra Chytilová s gustem užila.

Zdroj: Youtube

RockyRockyZdroj: se svolením Primy

Rocky I

Prima, 4. 2., 22.40

Rocky Balboa se živí jako výběrčí dluhů pro místního lichváře. Líbí se mu nesmělá dívka Adrian, sestra jeho drsného kamaráda Paulieho. Rocky se ve volných chvílích snaží boxovat. Jeho výsledky až na pár výher proti místním soupeřům ale nejsou takové, aby s ním byl jeho trenér spokojený. A tak se jednoho dne stane, že Rocky přijde ve své tělocvičně o skříňku a jeho trenér mu řekne, že zahodil svůj talent. V té době se však na Rockyho usměje nečekaně štěstí. Světovému šampiónovi v boxu, Apollo Creedovi, jeho soupeř odřekne dohodnutý zápas a on, aby neprodělal peníze, potřebuje najít náhradu. Nikdo z jemu rovných boxerů však není zrovna volný, a tak Creed udělá skvělý reklamní tah. Vyhlásí, že dá šanci někomu z místních boxerů ho porazit. A náhodně si vybere právě Rockyho. Hlavní roli ztvárnil Sylvester Stallone.

Zdroj: Youtube

Legendární švédská skupina ABBA.Legendární švédská skupina ABBA.Zdroj: Shutterstock/Jeppe Gustafsson

ABBA: Koncert

Čt art, 2. 2., 20.45

Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid. Čtyři jména a osobnosti, které daly základ jedné z největších popových legend. Fenomén ABBA je neuvěřitelný příběh. Osudy popového kvarteta založeného ve Stockholmu v roce 1972 by vydaly na román. Prožili strmou desetiletou kariéru, během níž vydali osm studiových alb, s mnohými hity. Ale také úspěšně koncertovali. Patří k nejúspěšnějším kapelám v historii populární hudby. Název této hudební skupiny vznikl jako akronym spojením počátečních písmen křestních jmen jejích členů. Do roku 2010 skupina prodala přes 375 milionů desek a i v současnosti prodává kolem tří milionů alb ročně. Záznam nabízí pohled na pódia i do zákulisí jejich turné ve Spojených státech a v londýnské Wembley Aréně v roce 1979.

Zdroj: Youtube

Tajný život mazlíčkůTajný život mazlíčkůZdroj: se svolením Novy

Tajný život mazlíčků

Nova Cinema, 2. 2., 20.00

Tvůrci animovaného filmu natočeného v koprodukci USA, Francie a Japonska (2016) nahlížejí do životů i duší našich mazlíčků, jak by asi mohly vypadat. Hrdinou je psík Max, jenž žije spokojeným životem s paničkou Katie na newyorském Manhattanu, kde o nejrůznější domácí mazlíčky není nouze. Když Katie přivede z útulku velkého psa Barona, Maxovi se to nelíbí, a tak ráno, když za paničkou zapadnou dveře, v bytě vypukne bitka mezi oběma psy. Při procházce se podaří Baronovi odvléct Maxe z parku. Chce se ho zbavit, jenže přijdou o obojky a oba skončí v dodávce odchytové služby. Naštěstí má Max doma pořádnou smečku přátel, kteří ho nehodlají nechat na holičkách…

Zdroj: Youtube