Předchozí
1 z 7
Další

100 dní v Palermu100 dní v PalermuZdroj: se svolením ČT

100 dní v Palermu

ČT2, 15. 9., 22.10

Na jaře roku 1982 byl generál karabiniérů Carlo Alberto Dalla Chiesa jmenován prefektem v Palermu. Tento populární, neohrožený bojovník proti terorismu má stát v čele boje proti mafii, která už začala stát rozkládat zevnitř. Kde začíná spojení mezi mafií, státní mocí a bankovními institucemi? Zdá se, že bude třeba zahájit boj nejprve ve vlastních řadách – v policejní struktuře…

Italsko-francouzské drama z roku 1984 je inspirováno skutečnými událostmi i příběhem generála, který se nebál postavit sicilské mafii. V hlavní roli uvidíme francouzského herce Lina Venturu.

VybíjenáVybíjenáZdroj: se svolením Prima

Vybíjená

Prima Max, 15. 9., 20.00

Parta bývalých spolužáků se sejde na odlehlém místě uprostřed přírody na Slapech – po čtvrtstoletí od maturity na gymnáziu. Večírek se koná na stejném místě, kde slavili zkoušku z dospělosti. Za 25 let se toho ale pochopitelně událo mnoho… Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky včetně něžných citů tří hlavních hrdinů k třídní krásce, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života.

Hořká komedie Petra Nikolaeva z roku 2015 vychází z úspěšné knižní předlohy Michaela Viewegha. Uvidíme v ní mimo jiné Ondřeje Sokola, Michala Suchánka, Richarda Genzera a Simonu Krainovou.

Na plovárně s Yvonne PřenosilovouNa plovárně s Yvonne PřenosilovouZdroj: se svolením ČT

Na plovárně s Yvonne Přenosilovou

ČT art, 15. 9., 20.00

Marek Eben připomene ve svém „plovárenském“ rozhovoru jednu z nejvýraznějších českých zpěvaček a moderátorek. Pořadem z roku 2004 vzdává Česká televize hold památce Yvonne Přenosilové, jež zemřela v pondělí ve věku 76 let. Byla jednou z tuezmských nejslavnějších zpěvaček šedesátých let, v roce 1968 podepsala petici 2000 slov a poté emigrovala do Spolkové republiky Německo za svými rodiči. V Mnichově pracovala v Rádiu Svobodná Evropa jako moderátorka hudebních pořadů s Karlem Krylem a Rozinou Jadrnou Pokornou.

Osm hroznýchOsm hroznýchZdroj: se svolením Nova

Osm hrozných

Nova CINEMA, 16. 9., 22.20

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako Kat, a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí, a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou.

Westernové krimi drama je dílem režiséra Quentina Tarantina.

Chantal Poullain – Moje životní odyseaChantal Poullain – Moje životní odyseaZdroj: se svolením ČT

Chantal Poullain – Moje životní odysea

ČT1, 16. 9., 21.20

Francouzská herečka, rodačka z přístavního města Marseille, se rozhodla, že se za svou láskou, dnes už legendou českého filmu a divadla Bolkem Polívkou, přestěhuje do komunistického Československa. Větší zlom, větší skok do neznáma se v jejím životě jen těžko mohl stát.

Chantal Poullain je dnes českou veřejností vnímaná především právě jako žena Bolka Polívky. Ve skutečnosti je ale především vynikající herečkou a ženou angažovanou v charitativní činnosti. Právě na to se zaměřil režisér George Agathonikiadis, jehož dokument ale zároveň neopomíná okolnosti, které ji do Československa přivedly a kvůli kterým se rozhodla zde zůstat.

Pumpaři od Zlaté podkovyPumpaři od Zlaté podkovyZdroj: se svolením Prima

Pumpaři od Zlaté podkovy

Prima, 17. 9., 22.05

U jednoho benzinového čerpadla pracuje stálá parta: vedoucí Vávra, bývalý stavební inženýr ing. Stejskal, samolibý podvodníček Karafa a starý pán před důchodem Dvořák. Mají dobře propracovaný systém, díky kterému dovedou přesměrovat část zisku do vlastních kapes. Jediný, kdo s nekalými kšefty nechce mít nic společného, je starý Dvořák, který si jednoho dne raději najde jinou práci. Do této situace přichází jako nový zaměstnanec mladík Zdeněk Černý. Je zvídavý a rychle se zapracovává. Pochopí i systém dělení zisku. Ve Vávrovi i ostatních záhy vzbudí důvěru, avšak brzy začne prosazovat své právo na rovný díl ze zisku.

V krimi filmu režiséra Otakara Fuky hrají Josef Vinklář, Jiří Bartoška, Miroslav Moravec, Jiří Krampol, Jaroslava Pohlová, Alena Pohlová, Václav Lohniský, Karolina Slunéčková nebo Brigita Hausnerová.

Julia Robertsová ve filmu Jíst, meditovat, milovatJulia Robertsová ve filmu Jíst, meditovat, milovatZdroj: se svolením Nova Cinema

Jíst, meditovat, milovat

Nova CINEMA, 17. 9., 15.00

Čerstvě rozvedená Elizabeth Gilberová (Julia Robertsová) se vzdává pohodlí a riskuje všechno, aby změnila svůj dosavadní život. S vírou, že jde o víc než jen o manžela, dům a kariéru, opouští New York a vydává se na rok dlouhou cestu do Itálie, Indie a na Bali. Během cest poznává život v různých částech světa. Průvodci jsou jí tři různým způsobem atraktivní muži.