Stanton Carlisle v podání Bradleyho Coopera je potulný podvodník, který se promění v tak mimořádného manipulátora, že sám uvěří tomu, že dokáže přelstít osud. Pro del Tora, který film natočil podle fatalistického románu Williama L. Greshama z roku 1946, zosobňuje bezohledný americký sen, který se vymkl kontrole.

Jim Carrey.
Můj duch žije dál, vzkázal Čechům. Legendární Jim Carrey slaví šedesátku

Režiséra podle jeho slov makabrózní svět pouťových atrakcí dlouho silně přitahoval, vnímal Greshamův román jako autobiografický a chtěl prozkoumat nejasné hranice mezi iluzí a realitou. A nejen to. "Je tu i tenká hranice mezi zoufalstvím a kontrolou, úspěchem a tragédií, varovný příběh o temných stránkách amerického kapitalismu," míní filmař.

Temné drama 

Pro realizaci filmu se spojil s mistry filmového řemesla, kameramanem Danem Laustsenem, výtvarnicí Tamarou Deverell, kostymérem Luisem Sequeirou a střihačem Cameronem McLauchlinem. Vzniklo tak temné drama, drsnější než jakýkoli del Torův předchozí film. V ponurých rysech a výtvarné magii si ale zachovává mýtickou povahu a hloubavost, které známe z režisérových snímků Faunův labyrint nebo Tvář vody. Film uvidíme v kinech od 27. ledna.