Herec Miroslav Moravec zemřel v neděli ráno po těžké nádorové nemoci v pražské motolské nemocnici. Bylo mu rovných 70 let (narodil se 6. ledna 1939 v Praze).Vystudoval pražskou DAMU, přes mimopražská angažmá přišel v šedesátých letech na pražské scény, naposledy působil v Divadle na Vinohradech.

Přestože herec Miroslav Moravec vytvořil množství vynikajících rolí na divadelní scéně a zahrál si v řadě filmů, nejvíce využíván byl filmovým a televizním dabingem pro svůj nezaměnitelný zvučný a mužný hlas.

A tak je nejširšímu publiku znám jako ten, jenž česky promlouval jako komisař Moulin, inspektor Kojak, Fantomas, ale také J. P. Belmondo ve filmu Policajt nebo rošťák a svůj hlas propůjčil mnoha dalším. Za celoživotní dílo v oblasti dabingu získal také Cenu Františka Filipovského.

Z filmů, v nichž uplatnil svůj komediální talent, lze připomenout třeba Byl jednou jeden polda (1 a 2), Playgirls, Kameňák 3, objevoval se také v řadě populárních televizních seriálů. Na divadelní scéně se uplatnil také v četných charakterních rolích, připomínán bývá například Mlynář v Jiráskově Lucerně.