Natáčení probíhá hned na několika místech. „Filmuje se na náměstí Republiky, Anglickém nábřeží, dále také v ulicích Dřevěná, Bedřicha Smetany, Jungmannova, v Kopeckého sadech, Smetanových sadech a v sadech 5. května," vypočítal Miroslav Knotek 
z třetího městského obvodu. Natáčení probíhá i mimo město, například v Trnové u Horní Břízy.

Do západočeské metropole zavítali mladí herci jako Filip Cíl nebo Betka Bartošová. Tanec i zpěv si vyzkouší také plzeňský miláček, bývalý fotbalista a současný trenér Viktorie Pavel Horváth. Ve filmu se dále objeví Iva Janžurová či oba Rudolfové Hrušínští.

Právě opětovné spojení nejmladšího příslušníka hereckého rodu a Michala Davida může evokovat, že se bude jednat o pokračování Discopříběhu, ale není tomu tak. „V žádném případě se nejedná o další díl, rádi bychom tuto fámu definitivně vyvrátili. Decibely lásky budou nový samostatný film, který má s Discopříběhem společné jenom prostředí Plzně," uvedla situaci na pravou míru producentka Romana Assadová.

Kvůli natáčení v některých lokalitách muselo město filmařům vyjít vstříc. „Znamená to pro nás určitá dopravní omezení, například vyblokování parkovacích míst, uzavírky silnic a podobně," vysvětlil Knotek. Zatím ale nedošlo k žádným problémům a filmaři si nemohou spolupráci s městem vynachválit. „Chceme moc poděkovat panu Miroslavu Brabcovi a panu Radislavu Neubauerovi," vzkázala Assadová starostům městských obvodů Plzeň 1 a Plzeň 3. Dodala, že ve filmu chtějí tvůrci ukázat krásy Plzně a jejího okolí, a už teď ví, že se jim po zdejším prostředí bude stýskat.

Příběh filmu pojednává o mladých lidech s uměleckými ambicemi, o lásce, která kvete v každém věku, i o nepřízni osudu. Režie a scénáře se ujal Miloslav Halík, choreografii tanečních čísel připravil Petr Čadek.

Snímek, v němž zazní písničky nejen od Michala Davida, ale i zahraniční skladby, bude mít premiéru 16. února.

Aneta Beková