„Během týdne bude možné v Měšťanské besedě a na dalších místech Plzně shlédnout animované filmy českých i zahraničních tvůrců,“ říká Martin Štěrba z tiskového oddělení akce.

Animační dílny

Hned od prvního dne budou k dispozici animační dílny na Základní umělecké škole v Sokolovské ulici nebo Stanici mladých techniků. Děti i dospělí se tu seznámí s technikou kreslené i počítačové animace. Kurzy povedou lektoři z řad profesionálních animátorů.

17. listopad bude patřit studentským filmům

Studentským filmům bude stylově patřit sedmnáctý listopad, kdy budou k vidění projekce a prezentace českých filmových škol a ukázky tvorby plzeňských filmových nadšenců.

Přijdou si na své i děti a milovníci komiksů

Snímkům, které vytvořily děti, se zase festival bude věnovat o čtyři dny později, kdy budou také vyhlášeny ceny celostátní soutěže.

Ve stejný den si na své přijdou také milovníci komiksů. Při příležitosti Dne komiksu a virtuálních světů bude možné navštívit komiksovou a plackovací dílnu. Už v sobotu začne v hlavní chodbě Měšťanské besedy výstava děl tohoto žánru, jejichž autory jsou studenti plzeňských škol.

Plzeň, místo setkávání

Podle hlavní koordinátorky projektu Martiny Voráčkové je program festivalu koncipován tak, aby zaujal co nejširší spektrum lidí.

„Jedním z cílů je vytvořit z Plzně místo setkávání a vzájemné inspirace pro tvůrce příznivce i propagátory animovaného umění a navázat tak na tradici animovaného filmu v Plzni započatou známým českým ilustrátorem a režisérem Jiřím Trnkou,“ vysvětluje Voráčková. (lov)