Předchozí
1 z 7
Další
Zdroj: Youtube

Pohádkový advent (iVysílání)

Micimutr, Tři bratři, Jak si nevzít princeznu, Princezna a půl království, Tajemství lesní země, Slíbená princezna, Šťastný smolař nebo Tři životy v hlavní roli s Vojtěchem Dykem.

To je jen pár pohádek z vánoční kolekce nazvané Pohádkový advent, které můžete zdarma zhlédnout v iVysílání České televize.

Mimo zmíněnou kolekci je tu k dispozici třeba Prušinovského povedená pohádka Kdyby byly ryby, vtipný Korunní princ s Patrikem Děrgelem a Kryštofem Hádkem nebo neméně povedený titul Princezna a písař, v němž si zahráli Matouš Ruml a Monika Timková. Vybere si každý.

Zdroj: Youtube

Spider-Man: Napříč paralelními světy (HBO Max)

„Každý mi říká, kam se má můj příběh ubírat. Ale já mám vlastní hlavu,“ říká Spider-Man, jímž je tentokrát sympatický středoškolák tmavé pleti Miles Morales z Brooklynu. Znovu potkává Gwen Stacyovou, se kterou se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem. Tam se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů.

Pak se však mezi Pavoučími hrdiny rozhoří spor o tom, jak se vypořádat s novým nebezpečím. Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil svoje nejbližší…

Netradiční štědrovečerní pohádku si můžete pustit na HBO Max.

Zdroj: Youtube

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (Netflix)

Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka… Snímek režiséra a spoluscenáristy Zacka Snydera nabídne odboj proti diktátorskému impériu Motherworld, opulentní podívanou a v duchu doby také udatnou ženu, nejhledanější uprchlici ve vesmíru, která to – jak se zdá - všem lotrům pořádně nandá. Zahrála si ji Sofia Boutella, kterou známe z filmu Mumie, za filmového partnera dostala Charlieho Hunnama (Potomci lidí) v roli solitéra a psance Kaie – tak trochu jiného Hana Sola.

Více než dvouhodinovou akční sci-fi nabízí platforma Netflix.

Zdroj: Youtube

Kmotr (kolekce) (SkyShowtime)

Od nejprodávanějšího románu Maria Puza až po kasovní trhák, jehož odkaz přetrvává dodnes. Kmotr – první díl třídílné ságy v hlavní roli s Marlonem Brandem v jeho Oscarem oceněném výkonu jako patriarchy rodiny Corleonů, vykresluje dramatický portrét vzestupu sicilského klanu až do jeho téměř úplného pádu v Americe.

Příběh balancuje mezi oddaností Corleoneho k rodině a špinavým zločineckým byznysem, do kterého je zapleten, a nabízí herecké výkony Al Pacina, Jamese Caana, Diane Keatonové či Roberta Duvalla.

Gangsterské drama Kmotr, natočené podle stejnojmenného bestselleru Maria Puza sledujte na SkyShowtimu, kde najdete i tituly Kmotr II a Kmotr III.

Zdroj: Youtube

Smrtonosná past (kolekce) (Disney+)

Policista John McClane přilétá na Vánoce do Los Angeles za svou manželkou Holly a dětmi. Holly pracuje pro japonskou společnost Nakatomi, v jejímž mrakodrapu se právě koná vánoční večírek…

Od premiéry snímku Smrtonosná past už uplynulo neuvěřitelných 35 let, ale výkon Bruce Willise nijak nezestárl. V legendárním filmu režiséra Johna McTiernana je navíc nucen čelit teroristům, s vynikajicím Alanem Rickmanem v čele, pouze v tílku a bos.

Klasický nevánoční film odehrávající se o Vánocích a všechny jeho čtyři pokračování můžete zhlédnout na Disney+.

Zdroj: Youtube

Rychle a zběsile 10 (SkyShowtime)

V pátém díle série Dominic Toretto (Vin Diesel) se svou partou elegantně sejmul mocného brazilského narkobarona. Velkou úlohu v tom sehrály jeden most v Rio de Janeiro a obří sejf, který po něm Domovi parťáci táhli. Nikdo z nich neměl tušení, že svědkem celé události byl zločincův syn Dante (Jason Momoa). Ten od toho dne osnuje plán pomsty, která má ošklivě postihnout nejen Toretta, ale i všechny jeho blízké, včetně osmiletého syna.

A protože na děti se nesahá, rozhodne se Toretto Danteho zastavit. Bohužel však příliš pozdě přijde na to, že tak odhodlanému a rafinovanému soupeři ještě nečelil…

Opulentní bitva, kterou střet obou táborů vyvolá, se bude odehrávat po celém světě, přičemž asi nejvíc bude hořet asfalt pod koly rychlých a zběsilých aut v nádherných kulisách italské metropole. Římské koloseum se tak znovu stane svědkem soubojů na život a na smrt.

K vidění od 23. prosince na SkyShowtimu.

Zdroj: Youtube

Vánoce a spol. (Prima+)

Štědrý den je již za rohem a nic nejde podle plánu. 92 tisíc skřítků v Santově dílně na dárky z ničeho nic onemocní. Kdo pro děti z celého světa připraví dárky pod stromeček?  Pro Santu je to strašná rána. Nemá na vybranou. Se svými soby a saněmi se musí neplánovaně vypravit na Zemi, aby sehnal účinný lék, kterým své pomocníky vyléčí. Po poměrně dobrodružném letu v bouři přistane se svým spřežením v Paříži a sáně zaparkuje nedaleko proslulého kabaretu Moulin Rouge. Pak konečně důstojně vstoupí do lékárny se žádostí o potřebné léky mezi nic netušící lidi…

A právě v této chvíli zjistí, že jeho výprava nebude až tak jednoduchá. Poměrně rychle a nedobrovolně se díky neočekávaným nedorozuměním přesune na policejní stanici a poté dokonce i do cely předběžného zadržení. Naštěstí si v této nezáviděníhodné situaci dokáže najít nové spojence, s jejichž pomocí se mu snad podaří kouzlo Vánoc zachránit.

Francouzská rodinná komedie je k dispozici na Prima+.