Česká televize přichystala pro letošní Vánoce hned několik novinek – jsou jimi Tři zlaté dukáty, Dvě Mařenky nebo Princ Mamánek. V pořadí 31. štědrovečerní pohádkou bude příběh Klíč svatého Petra od režiséra Karla Janáka. Ta vezme diváky do nebe, na královský dvůr i do světa pod vodní hladinou.

Tvůrci její příběh umístili na hrad Zvíkov, zámek Sychrov i do památkové rezervace ve Slavonicích a do hlavních rolí vybrali Filipa Březinu, Bereniku Kohoutovou, Sáru Korbelovou, Sabinu Remundovou, Davida Novotného, Lukáše Příkazkého či Petra Nárožného.

Co říká režisér Karel Janák o letošní štědrovečerní pohádce:

Režisér Karel Janák při natáčení Klíče svatého Petra
Karel Janák o pohádce Klíč svatého Petra: Hrajeme o vodníkovi moderní doby

Na Boží hod bude ČT vysílat duálně československou koprodukční pohádku Tři zlaté dukáty, kterou si diváci mohou pustit s českým dabingem nebo v originálním slovenském jazyce. Režisérka Mariana Čengel Solčanská do vyprávění o krásné zámecké slečně Julii, která v zakletí bloumá staletími, obsadila Katarínu Krajčovičovou, Ladislava Bédiho, Mariána Labudu ml., Zuzanu Norisovou, Michala Isteníka či Jitku Čvančarovou.

Na Štěpána se vrátí na obrazovku Krakonošovo tajemství scenáristky a kreativní producentky Barbary Johnsonové a režiséra Petera Bebjaka. Jeho loňské první uvedení vidělo na tři miliony a 753 tisíc diváků starších čtyř let, a stalo se tak historicky druhou nejsledovanější premiérovou sváteční pohádkou napříč všemi tuzemskými televizemi.

Připomeňte si pohádku Krakonošovo tajemství: 

Pohádky a filmy ve vánočním vysílání České televize doplní oblíbené klasiky, mimo jiné Tři oříšky pro Popelku, Šíleně smutná princezna, Anděl páně, Tajemství staré bambitky, Pelíšky, Na samotě u lesa a mnoho dalších. Posledními hodinami letošního roku pak o silvestrovské noci provedou Adéla Gondíková a Richard Genzer v pořadu, který připomene to nejlepší ze zábavné tvorby uplynulých sedmi dekád ve vysílání České televize. Prvním filmem nového roku bude Vánoční příběh od režisérky Ireny Pavláskové.

Láska nebeská i Marek Ztracený

Komedie, pohádky, rodinné filmy, romantiku i akce nabízí divákům i televize Nova. Hlavními štědrovečerními pohádkami budou Jak se budí princezny a Zakletá jeskyně. Na romantickou strunu zahraje legendární Láska nebeská, která letos slaví dvacet let od svého vzniku. Poslední večer roku bude patřit premiérám původních zábavních formátů a exkluzivního záznamu „po strop“ našlapaného koncertu Marka Ztraceného v Edenu.

Vánoce s překvapením, tak se jmenuje letošní štědrovečerní epizoda seriálu Ulice. Letos bude v mnoha ohledech výjimečná, plná hvězd i neopakovatelné adventní a štědrovečerní atmosféry. „Také letos od nás diváci dostanou krásnou nadílku a splníme jim hned několik přání. Tím největším je, že by rádi viděli, jak tráví Vánoce postavy, kterým fandí po celý rok a jejichž životní osudy s nimi prožívají,“ prozrazuje kreativní producentka seriálu Ulice Silvia Klasová.

Znáte pohádku S čerty nejsou žerty? Vyzkoušejte si kvíz Deníku: 

Pohádka S čerty nejsou žerty
KVÍZ: Peklo není žádný holubník! Jak dobře znáte pohádku S čerty nejsou žerty?

„Zároveň nám píšou, jak je pro ně vánoční pauza ve vysílání Ulice dlouhá, že se jim po seriálových hrdinech stýská. Takže jsme se před pár lety rozhodli, že je každý rok potěšíme speciálním vánočním dílem, ve kterém se letos v jednu chvíli protne co nejvíce osudů a ve kterém se zároveň sejde na jednom místě co nejvíce uličních postav,“ doplňuje.

Silvestr na Nově bude plný hvězdných jmen. V poslední den letošního roku na diváky opět čekají Silvestrovské Televizní noviny. I letos jejich tvůrci divákům ukážou, co se letos tak trochu nepovedlo. Chybět nebudou ani nepovedené záběry z oblíbených seriálů Ulice, Zlatá labuť, Ordinace a dorazí i spousta slavných hostů.

S čerty nejsou žerty i Pretty Woman

Vánoce na Primě budou přesně takové, jak je mají diváci rádi – pohádkové a romantické. Bohatý program plný novinek i filmové klasiky pobaví celou rodinu a navodí tu správnou náladu. Sváteční čas patří už od 18. prosince klasickým filmovým trhákům. Vánoční maraton odstartovala Pohádka pro Emu, následuje Pretty Woman a 23. prosince dorazí Cruella s Emmou Stone. Na Štědrý den bude Kevin Sám doma a ani na první svátek vánoční to s ním nebude lepší, bude totiž Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.

O čem bude letošní štědrovečerní pohádka? Čtěte v textu: 

Česká televize natáčela na státním zámku Sychrov novou vánoční pohádku Klíč svatého Petra
Vánoční pohádka ČT Klíč svatého Petra: O čem je, kdo v ní hraje, kdy půjde

Na druhý svátek vánoční, 26. prosince, se diváci přesvědčí, že S čerty nejsou žerty, následovat budou Princ a Večernice, Třetí princ a Strašidla, na obrazovkách se odehraje i Poslední souboj režiséra Ridleyho Scotta, dojde i na premiéru disneyovské Knihy džunglí a dobový krmi thriller Ulička přízraků s Bradley Cooperem a Cate Blanchett.

Na Prima COOL se bude servírovat pořádná dávka dobrodružství. Od 26. prosince budou na obrazovce každé pondělí až středu řádit v premiérové řadě Lovci prokletých pokladů 2. Milovníky fantasy potěší série filmů Mythica o mladé čarodějce. Zásobu vánočních premiér si přichystala i Prima MAX. Páteční odpoledne zpříjemní snímky Šťastné a znovu veselé, Vánoce jako z románu, Láska s vůní Vánoc a Nelíbej muže ve vánočním svetru.

Nezapomeňte si koupit speciální vánoční TV magazín.Nezapomeňte si koupit speciální vánoční TV magazínZdroj: Vltava Labe Media