Pravého rytíře režiséra Martina Dolenského a scenáristy Petra Hudského, v němž se umělecky založený Vincent (Jan Komínek) a jeho otec (Lukáš Vaculík), vysloužilý rytíř, společně vydali na cestu do světa, vystavili nebezpečí říši víl a osvobodili krásnou princeznu, vidělo o Štědrém večeru v průměru 2714 tisíc diváků. Tím se stal „Rytíř" nejsledovanější pohádkou za posledních patnáct let.

Další novinku, Slíbenou princeznu s Martou Dancingerovou a Janem Cinou, kterou režisér Ivan Pokorný natočil podle scénáře Ivy Procházkové napsaného na motivy klasické Zlatovlásky, sledovalo na Boží hod 1899 tisíc dospělých diváků a dětí. Podobně dopadl i česko-slovenský Zázračný nos o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci, který zhlédlo 1841 tisíc dospělých diváků a dětí.

TÁHLA I KLASIKA

Mezi nejsledovanější filmy se řadí také legendární Tři oříšky pro Popelku s kouzelnou Libuškou Šafránkovou, které večer 24. prosince sledovalo v průměru 2560 tisíc diváků, Pelíšky (1611 tisíc diváků) či komedie Jak dostat tatínka do polepšovny (1508 tisíc diváků), odvysílaná na svátek sv. Štěpána. Celkově během tří vánočních dnů dosáhla skupina kanálů České televize podílu na publiku 45,17 procenta, což je společně s loňskými Vánocemi nejvyšší podíl od roku 2010.