Předchozí
1 z 8
Další
Zdroj: Youtube

Prázdniny v Římě

ČT2, 24. 12., 9:30

Deník vděčnostiDeník vděčnostiZdroj: DeníkHrdinkou romantického příběhu plného humoru je půvabná mladá princezna Anna, následnice trůnu imaginární evropské země, jež přijíždí na státní návštěvu do Říma. Po vyčerpávajícím programu je na pokraji sil a je jí na noc podán uklidňující prostředek. Ovšem dříve, než začne působit, se Anna tajně vydává do nočních římských ulic.

Cestou se dostaví ospalost, a tak ani neví, jak se ocitla na noc v bytě novináře Joea Bradleyho. Ten ji následujícího dne chce nejprve využít pro senzační reportáž a provádí ji společně s kamarádem fotografem po Římě…

Pod režijním vedením Williama Wylera ztělesnil zkušeného a světem protřelého novináře Gregory Peck. Křehkou, v cizím prostředí poněkud bezradnou princeznu Annu, neodolatelným způsobem ztvárnila Audrey Hepburnová, která za svůj výkon obdržela Oscara.

Zdroj: Youtube

Láska nebeská

Nova, 24. 12., 22:00

Láska je všude kolem nás, ale někdy pěkně bolí. O Vánocích vám to určitě potvrdí několik párů, které řeší milostné vztahy, trable v rodině, svatby i čekání na letišti. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob.

Jedinečná romantická komedie s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem od autorů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové. Hrají Hugh Grant, Colin Firth, Emma Thompsonová, Liam Neeson či Bill Nighy.

Zdroj: Youtube

West Side Story

Prima, 24. 12., 22:00

Romantický muzikál v novém zpracování režiséra Stevena Spielberga vypráví klasický příběh o vášnivé rivalitě dvou pouličních gangů a romantické lásce dvou mladých lidí v prostředí New York City roku 1957.

Autoři scénáře původní divadelní inscenace čerpali svůj námět ze Shakespearova dramatu Romeo a Julie a vytvořili parafrázi na nejslavnější milostný příběh světa.

Původní Montekové a Kapuleti zde byli nahrazeni bělošskými a portorikánskými partami, žijícími v západní části New Yorku poblíž Harlemu. Písně s hudbou legendárního Leonarda Bernsteina zpívají Ansel Elgort, Rachel Zeglerová, David Alvarez, Ariana DeBose a další.

Zdroj: Youtube

Pretty Woman

Prima, 25. 12., 14:25

Bohatý úspěšný podnikatel v podání Richarda Gerea se setkává s krásnou prostitutkou z hollywoodského bulváru. Záhy mezi nimi vzniká vztah, který nejen promění jejich životní názory, ale posléze přeroste ve vzájemnou náklonnost a lásku. Nesmrtelný romantický snímek, který znovu a znovu dokáže dojmout divačky na celém světě, vynesl na výsluní herečku Julii Robertsovou, která byla za svůj výkon ve filmu nominována na Oscara.

Prostý příběh o tom, jak chudá dívka z ulice přišla ke štěstí a krásnému princi, natočil specialista na romantické filmy Garry Marshall.

Zdroj: Youtube

Pohádky pro Emu

Prima Max, 25. 12., 20:00

Petr Miller pracuje řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života jednoho dne přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je prý jeho dcera.

Petr je naprosto šokován. Musí jít o nějaký omyl. Ale co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jedinou šancí, jak se vyhnout dětskému domovu? Chlapovi, který byl do padesáti let zvyklý žít sám, převrátí soužití s osmiletou holčičkou život vzhůru nohama. Navíc je mu v patách nesmlouvavá sociální pracovnice. A tak musí učinit zásadní rozhodnutí: Pokud se chce stát právoplatným rodičem, je nutné najít pro Emu matku…

Romantická komedie Rudolfa Havlíka s Ondřejem Vetchým a Aňou Geislerovou v hlavních rolích.

Zdroj: Youtube

Bosé nohy v parku

ČT2, 26. 12., 6:00

Novomanželská dvojice, advokát Paul a jeho ženuška Corie, se po líbánkách prožitých v hotelovém pokoji konečně stěhují do svého prvního společného hnízdečka lásky. Tím je skromný podkrovní byt v šestém poschodí, navíc bez výtahu. Jak se zdá, jejich ložnice je tu menší, než původně měla být.

Do kuchyně, která je současně předsíní i obytným pokojem, občas dírou ve stropě vane i vítr. A také tu vůbec nefunguje topení, přitom venku je v tuhle roční dobu už docela mrazivo. Není divu, že se byt stane příčinou všech hádek mezi novomanželi…

Slavná romantická komedie byla natočena podle stejnojmenné hry dramatika Neila Simona. Navenek poněkud upjatého Paula ztvárnil Robert Redford, jeho novomanželku Corii představuje Jane Fondová.

Zdroj: Youtube

Prázdniny

Nova Cinema, 26. 12., 20:00

Hollywoodská režisérka filmových upoutávek Amanda touží po nepovedeném vztahu uniknout svým starostem a utéct někam hodně daleko. Stejně je na tom i londýnská novinářka Iris, která se právě dozvěděla, že se jediný muž jejího života zasnoubil s jinou. Amanda se rozhodne strávit vánoční prázdniny v pronajatém domku na anglickém venkově, Iris jí přenechá svůj dům pouze v případě, že jí Amanda na oplátku poskytne ten svůj. Plány na příjemně strávenou samotu a odpočinek se ovšem oběma opuštěným ženám jaksi zvrtnou…

Slavná romantická komedie s Cameron Diazovou, Kate Winsletovou, Judem Lawem a Jackem Blackem v hlavních rolích.

Zdroj: Youtube

Snídaně u Tiffanyho

Prima Max, 26. 12, 20:00

Nestárnoucí romantická komedie, která vznikla podle stejnojmenné knihy amerického spisovatele Trumana Capoteho, vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslně sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z „příspěvků na taxík a oblečení“ od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde právě bydlí…

Film natočil známý hollywoodský tvůrce Blake Edwards, který vsadil na skvěle napsaný scénář a herectví i neodolatelně křehký zjev Audrey Hepburnové. Snímek získal v roce 1961 dva Oscary, za píseň Moon River a hudbu Henryho Manciniho.