„Vstoupit v případě Videostopu do stejné řeky je velice příjemné,“ říká režisér Petr Soukup. „Skvělý televizní formát, výborný moderátor, sehraný tým. Jako bychom v té řece včera stáli naposledy včera. Baví nás to všechny, a to velice!“

Chybí jen Karel Čáslavský

V onom týmu však bude z důvodu časové zaneprázdněnosti chybět filmový historik Karel Čáslavský, který k populárnímu pořadu z osmdesátých let minulého století neodmyslitelně patřil. Jeho roli arbitra tak převezme některý ze známých režisérů – ať už Václav Vorlíček, Dušan Klein, Karel Smyczek či zmíněný Zdeněk Troška.

Vítěz pojede do Hollywoodu

Princip hry (se třemi soutěžícími a s filmovými ukázkami) zůstává stejný. Do finále, v němž čeká na vítěze výlet do Hollywoodu, se ale musí soutěžící „probojovat“ přes základní kolo a semifinále. Zatím TV Barrandov počítá se sedmnácti díly svého Videostopu.

Po Videostopu Tajemství

Vzápětí po něm televize odvysílá (každou březnovou sobotu) třetí řadu bulvárních dokumentů Tajemství. Cyklus otevře 5. března snímek o Ladislavu Smoljakovi a 26. března jej uzavře Tajemství svateb slavných. V květnu pak stanice nasadí speciální díl k životnímu jubileu herečky Jiřiny Bohdalové.

Cyklus se na obrazovce TV Barrandov objevil poprvé v září 2009 – díl Tajemství královen popu dosud patří k nejsledovanějším pořadům její vlastní tvorby vůbec. „Letošní díly jsou věnovány především osobnostem a zákulisí filmu, čímž připomínáme osmdesáté výročí založení Ateliérů Barrandov,“ uvedl ředitel vlastní tvorby a marketingu TV Barrandov Janis Sidovský.