Je mezi nimi jeden z nejvýraznějších britských seriálových počinů posledních let, Šťastné údolí (Happy Valley). Hlavní hrdinkou kriminální série, kterou pod režijním vedením Eurose Lyna uvedla na obrazovky britská BBC, je seržantka Catherine Cawoodová (Sarah Lancashir). Vyšetřuje případ únosu, který se vymkne kontrole a je příčinou série brutálních násilných činů na malém venkovském městě. Série získala mnohá ocenění, mj. cenu Britské akademie (BAFTA) za nejlepší dramatický seriál.

Na řadu cen byla nominována i výpravná série Viktorie zachycující velkolepý životopisný příběh britské královny. Jako součást přípravy na roli bylo hlavní představitelce Jenně Colemanové dovoleno nahlédnout do tajných deníků samotné královny.

Příběh další silné ženské osobnosti přinese i seriál Hotel Sacher hollywoodského režiséra Roberta Dornhelma, který nyní pro Českou televizi dokončuje minisérii Marie Terezie.

Na tradici kultovních severských krimi pak svým zpracováním naváže islandský seriál V pasti, který se stal rychle po své premiéře celoevropským fenoménem. Desetidílná série se odehrává v malém islandském městečku, kde rybáři vytáhnou z moře torzo zavražděného muže. Nález vyvolá v sousedské komunitě, kde se všichni znají, vlnu strachu a podezřívání.

Pro fanoušky historických námětů je připravena výpravná minisérie Rozdělené nebe. Německý špionážní seriál ukazuje prostředí Berlína poloviny 70. let a příběh agenta, jehož úkolem je svádět západoněmecké ženy pracující ve vládních organizacích a získávat od nich informace.

Německého prostředí se dotýká i další příběh natočený podle skutečných událostí Boj o těžkou vodu. Jde o dramatizaci jednoho z nejvíce strhujících příběhů druhé světové války, kdy se nacisté snaží vyrobit atomovou bombu a spojenci zoufale bojují proti tomu, aby se jim to povedlo.