„Myslím, že každý z nás by ve věku kolem sedmnácti let chtěl mít takového profesora, jakým je Marek Vlček. Já teda určitě jo. Tudíž se ho snažím hrát takového, jakého bych ho sám chtěl mít. To jest jako profesora, který bere svoje povolání zároveň jako poslání, je parťák a ne uměle vytvořená chodící autorita. A kterého prostě baví to, co dělá, a když už něco dělá, tak na sto procent,“ okomentoval svou roli Vojtěch Dyk. Na seriál se mohou diváci těšit už na podzim tohoto roku.

Bábovky
Kina hrají, diváci se osmělují: Co je nejvíc zajímá a jak řeší roušky

Do té doby se mohou s umělcem setkat při koncertním turné k jeho sólovému albu D.Y.K., které by mělo odstartovat 28. července v amfiteátru Na Stráni v Rožnově pod Radhoštěm. Ač deska vznikla už před dvěma lety, vinou koronaviru ji lidé uslyší vůbec poprvé naživo.

Pandemie zasáhla i do složení kapely. Původní americká sestava, s níž zpěvák album v New Yorku natočil, nebude právě z těchto důvodů k dispozici. Ze Spojených států ale přiletí skladatel a klávesista Ondřej Pivec, který je společně s Dykem spoluautorem díla.