Fincherův snímek se tu představí 3. září v hlavní soutěži (Benátky jsou vůči streamovacím platformám v této sekci vstřícnější než Cannes) a už teď se na něj těší řada diváků. Scénář vychází ze stejnojmenné komiksové série od A. „Matze“ Nolenta a Luca Jacamona a napsal ho Andrew Kevin Walker, autor thrilleru Sedm, který rovněž režíroval David Fincher.

Vraždy bez skrupulí

Příběh se točí kolem nájemného zabijáka, který své oběti vraždí bez rozpaků a bez lítosti a který není k nalezení. Počíná si metodicky, den začíná cvičením a pravidelně si kape do očí.

„Drž se plánu a zakaž si soucit. Soucit je slabost a slabí jsou zranitelní.“ To je krédo, jež vyznává a které zaznívá i v ukázce. Čím déle však tento život vede, tím více si uvědomuje, že přichází zvolna o rozum. Je zjevné, že jednoho dne udělá chybu…

Zdroj: Youtube

Titulní roli svěřil režisér Michaelu Fassbenderovi, v jedné z vedlejších rolí potkáme Tildu Swintonovou. Za kamerou stál jeho oblíbenec Erik Messerschmidt, který zachází bravurně se svícením a je mistrem ponuré atmosféry. Přesvědčil o tom ve Fincherových filmech Mank nebo Zmizelá, a jak je vidět z upoutávky, i tentokrát diváky čeká podmanivá noirová podívaná.

Učila mě praxe

David Fincher si vydobyl respekt ponurým thrillerem Sedm o dvojici detektivů, kteří vyšetřují brutální vraždy páchané na základě sedmi smrtelných hříchů. Sklidil za něj uznání jak od kritiky, tak od publika – jež přilákaly mimo jiné výkony známých tváří - Brada Pitta, Morgana Freemana, Kevina Spaceyho a Gwyneth Paltrowové. Je zručným filmovým řemeslníkem s citem pro žánr, přestože nemá odborné vzdělání.

„Nechodil jsem na filmovou školu. Co to je režie, zjistíte až ve chvíli, kdy se stmívá a vy musíte stihnout ještě tři scény,“ nechal se slyšet při premiéře dramatu Zmizelá. V jeho případě platí, že ho praxe vyučila skvěle.

Srdcerváči
Jaké klenoty nově nabízí streamy? Fauda, Srdcerváči a Ingrid Bergmanová

Potvrdil to i v dalších snímcích: Hra, kam obsadil Michaela Douglase, Klub rváčů s Bradem Pittem nebo Zodiac. Přitahují ho temné látky a rozpolcené charaktery, má ale na kontě i romanticky laděný film Podivuhodný případ Benjamina Buttona nebo Social Network o zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi, za který vyhrál Zlatý glóbus a další ceny.

Fanoušky temného psycha potěšil filmem Zmizelá, pamětníky Hollywoodu 30. let zase životopisným snímkem o scenáristovi H. J. Mankiewiczovi nazvaným Mank, jehož brilantně ztvárnil Gary Oldman a který je k vidění na Netflixu. Můžete si ho dát jako předkrm, než vám videotéka naservíruje Zabijáka.