Simon zemřel v nemocnici na Manhattanu po komplikacích spojených se zápalem plic, informovala agentura AP s odvoláním na dramatikova dlouholetého přítele Billa Evanse. Právě ten v roce 2004 daroval Simonovi ledvinu.

Poslíček u Warner Brothers

Marvin Neil Simon, jak znělo jeho celé jméno, se narodil 4. července 1927 v newyorském Bronxu do židovské rodiny. Začínal sice jako poslíček v podatelně společnosti Warner Brothers, brzy ale přešel ke psaní skečů a později i scénářů ke komediálním seriálům pro rozhlas a televizi.

Režisér Tim Burton.
Temný kouzelník Tim Burton slaví šedesátiny

Na Broadwayi se poněkud překvapivě dokázal prosadit už svou první hrou – Come Blow Your Horn se dočkala celkem 678 repríz i filmového zpracování, a to s Frankem Sinatrou v hlavní roli a pod pod názvem Pojď si zařádit (1963). Definitivně se pak Simon prosadil hitem sezony Bosé nohy v parku (1963).

Během své kariéry obdržel Simon celkem sedmnáct nominací na cenu Tony, z nichž dokázal proměnit tři. Populární byl i u českých diváků, známé jsou například jeho scénáře k filmům Dobyvatel srdcí (1972), Zajatec 2. avenue (1975) či Vražda na večeři (1976).

Jiří Blažek (vpravo) s režisérem Martinem Dolenským.
Zemřel dramaturg Jiří Blažek. Tvořil komedii S tebou mě baví svět