Blažek v mládí absolvoval pražskou FAMU, poté působil jako scénárista a dramaturg na volné noze, informuje agentura. Ve své kariéře byl dále mimo jiné šéfdramaturgem Filmového studia Gottwaldov, ředitelem ČT Brno či scénáristou Filmového studia Barrandov.

Ilustrační foto
Exekutoři se stížností narazili. Ústavní soud posvětil snížení jejich odměn

Na FAMU se později vrátil, v devadesátých letech zde totiž působil coby externí profesor dramaturgie a scénáristiky. Později pracoval i jako ředitel Filmového studia Zlín a později také jako ředitel zmiňovaného barrandovského studia.

#clanek|3680389#

Dilia dále uvádí, že Blažek je autorem původního scénáře Jirešova filmu Lev s bílou hřívou, Pinkavovy satirické komedie Láska nelaskavá a spoluautorem Menzelovy filmové adaptace Konec starých časů. Sám napsal například čtyřdílný televizní film Legenda o živých a mrtvých.

Získal i ocenění San Giorgio

Mezi další snímky, pod které se podepsal svou prací, patří Chlapec a srna, Fotograf, Špunti na vodě nebo Do větru. Prvně zmíněný dokonce získal ocenění San Giorgio na mezinárodním festivalu dětských filmů v italských Benátkách v roce 1961, a to za nejlepší film roku pro mládež.

Nejslavnějšími filmy, které nesou Blažkův rukopis, jsou nicméně "komedie století" S tebou mě baví svět Marie Poledňákové, Smrt krásných srnců nebo Sestřičky Karla Kachyni, dále například Šašek a královna Věry Chytilové či Fešák Hubert Iva Nováka.

Prezident NKÚ Miloslav Kala
Prezident NKÚ Miloslav Kala: Brzdou rozvoje společnosti je veřejný sektor