Herec zemřel v pondělí ráno v nemocnici St. Joseph' v Burbanku. "Byl obklopen svými dětmi Jackem a Sophií, snoubenkou Wendy Madison Bauerovou, bývalou manželkou Minnie Sharpovou, matkou Ann Bennettovou, nevlastním otcem Stevem Bennettem, bratrem Tomem Perrym, sestrou Amy Coderovou," napsal jeho mediální zástupce Arnold Robinson ve svém prohlášení. 

"Rodina děkuje za projevy podpory a modlitby, které přicházely na Lukovu adresu z celého světa, a uctivě žádá o respekt k soukromí v této době velkého zármutku," uvedl Perryho mluvčí. Další podrobnosti zatím nejsou známy.

Perryho odvezli minulou středu v ranních hodinách do nemocnice poté, co prodělal mrtvici ve svém domě v Sherman Oaks. Ve stejný den televize FOX TV oznámila, že vrátí na obrazovky šest epizod ze seriálu Beverly Hills s většinou původních herců.

Stanley Donen v roce 2010
Zemřel Stanley Donen. Režisér Zpívání v dešti podlehl v 94 letech infarktu

Perry se narodil na venkově v Ohiu, ale hned po střední škole se přesunul do Los Angeles a začal se věnovat herectví. Živobytí si údajně obstarával i jako dlaždič. Podle rozhovoru, který před lety poskytl Whoopi Goldbergové, se ucházel o 215 rolí, než se uchytil aspoň v reklamě. Následovaly první role v televizních seriálech Loving (1987) a Another World (1988). Až pak přišel zlom v podobě role milionářského synka Dylana z Beverly Hills. Seriál se v USA vysílal mezi lety 1990 a 2000. 

Dylana jsem stvořil já

V 90. letech byl Perry idolem amerických i zahraničních teenagerů. V polovině 90. let Perry zatoužil po náročnějších úlohách. Opustil Beverly Hills a přijal roli v italské komedii Vacanze di Natale 95, kde ztvárnil sebe sama. Jeho odloučenost od slavného seriálu ale trvala jen tři roky, v roce 1998 se k Beverly Hills vrátil. "Budu s ním spojen až do smrti, ale je to tak v pořádku. Dylana McKaye jsem stvořil já, je můj," komentoval svou nejslavnější roli.

Na počátku století zazářil v dramatickém seriálu televize HBO Oz, následovaly role v dalších seriálech Jeremiah a Windfall. Objevil se i v divadle na newyorské Broadwayi. Na televizní obrazovky se vrátil v roce 2015 v kanadsko-americkém kriminálním seriálu Ties That Bind.

Bruno Ganz
Zemřel Bruno Ganz, hrál v Nebi nad Berlínem či Pádu Třetí říše

Hrál však i v mnohých filmech, například asistenta archeologa ve snímku Pátý element, svůj hlas propůjčil i komiksovému thrilleru Neuvěřitelný Hulk. V posledních letech si zahrál v televizním seriálu Tělo jako důkaz.

Naposledy se představil jako otec Archieho v seriálu Riverdale, který se vysílá na stanici CW. Jeho vůbec posledním počinem se stal chystaný film Quentina Tarantina (55) o zločinci Charlesu Mansonovi „Once Upon a Time in Hollywood."

Znělka ze seriálu Beverly Hills:

Zdroj: Youtube
Jiří Pomeje.
Zemřel herec Jiří Pomeje, ve věku 54 let podlehl těžké nemoci