Místní televizní stanice France Bleu uvedla, že se Ulliel srazil na sjezdovce s jiným lyžařem a utrpěl zranění hlavy neslučitelná se životem. Druhý lyžař hospitalizován nebyl. V současné době probíhá vyšetřování celé nehody, mluví se však o tom, že herec na sobě neměl ochrannou helmu.

Obrovská ztráta pro kinematografii

Na sociálních sítích a v médiích se vzápětí vzdemula obrovská vlna kondolencí a vzpomínek na mladého talentovaného herce, jehož život vyhasl až příliš brzy.

„Gaspard patřil k nové generaci herců, kteří tvořili současnou i budoucí francouzskou kinematografii. Byl skvělý a talentovaný, budeme na něj vždy vzpomínat“ řekl ředitel festivalu v Cannes Thierry Fremaux pro Variety.

Karel Roden si za výkon v dramatu Promlčeno odvezl cenu z New Yorku
VIDEO: Promlčeno. Karel Roden se v novém filmu vypořádává s minulostí

Obrovský smutek neskrývala ani mluvčí americké streamovací služby Disney+, pro kterou Ulliel nedávno dotočil marvelovský seriál Moon Knight s Oscarem Isaacem a Ethanem Hawkem v hlavních rolích. „Jsme hluboce zarmouceni, je to pro nás obrovská tragédie. Gaspard Ulliel byl náš kolega, ale hlavně přítel. Naše myšlenky jsou v tuto chvíli hlavně s jeho rodinou,“ řekla mluvčí. 

Série Moon Knight bude mít premiéru v březnu. Bude tak poslední dochovanou vzpomínkou na hercův obrovský talent.

Jean Castex, francouzský premiér, vzdal herci hold na Twitteru a napsal, že Ulliel „rostl s kinematografií a kinematografie rostla s ním“.

V televizi promluvila i francouzská ministryně kultury Roselyne Bachelotová. „Takový skvělý herec, je obrovská tragédie, že jeho vrchol kariéry tak náhle utnula smrt. Téměř dvacet let byl se svými úžasnými výkony součástí našich životů,“ řekla Bachelotová.

Zprava italský módní návrhář a podnikatel Nino Cerruti a americko-řecký návrhář Peter Speliopoulos na módní přehlídce v Paříži v roce 2001.
Gigant italského podnikání. Ve věku 91 let zemřel módní návrhář Nino Cerruti

Soustrast vyjádřil v oficiálním prohlášení z Elysejského paláce i francouzský prezident Emmanuel Macron. Ulliel byl podle něj ikonou francouzské elegance.

Na herce na sociálních sítích vzpomíná i řada jeho filmových kolegů. Například Juliette Binoche, známá z filmu Čokoláda, či Anthony Delon, syn hvězdného Alaina Delona. 

Cesta na vrchol

Mladý herec začal nejdříve drobnými televizními rolemi. Na filmová plátna se dostal poprvé v roce 2001, když ztvárnil vedlejší roli ve snímku Bratrstvo vlka. Objevil se tam například po boku Monicy Belluci či Vincenta Cassela. Jeho kvalitní herecké výkony ve francouzských filmech Líbejte se, s kým je libo nebo Zbloudilí ho později konečně dostali k hlavní roli. Po boku Audrey Tautou zazářil v romantickém válečném dramatu Příliš dlouhé zásnuby. Jeho výkon ocenila francouzská Filmová umělecká akademie a udělala mu cenu César pro nejlepšího herce.

Zdroj: Youtube

Později byl Ulliel obsazen jako mladý Hannibal Lecter v prequelu Hanibal - Zrození. Další zásadní rolí byl Yves Saint Laurent v životopisném filmu Laurent, která mu přinesla nominaci na Césara. Později získal cenu za roli ve filmu Xaviera Dolana Je to jen konec světa, který měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes.

Kromě herectví se věnoval také modelingu a byl tváří pánského parfému Bleu de Chanel, a to i přesto, že jeho tvář zdobily nápadné jizvy, které mu zůstaly po útoku dobrmana v dětství.