„S lítostí v srdci oznamujeme, že nás navždy opustil náš drahý kolega a kamarád Otmar Brancuzský. Čest jeho památce,“ uvedl k hercově úmrtí Činoherní klub.

 

Otmar Brancuzský se narodil 13. února 1956 v Jihlavě. Ve Vidnavě se vyučil knihařem, načež v Brně vystudoval grafiku a fotografii. Po studiích působil jako herec v amatérských souborech. Založil divadelní spolek „Bez chiby“.

Hereckým profesionálem byl od roku 1990, kdy působil v Horáckém divadle v Jihlavě. V roce 1993 odešel do Klicperova divadla v Hradci Králové a mezi lety 1995 a 2006 hrál v pražském divadle ABC.

Zemřel divadelní a filmový herec Josef Somr
Zemřel herec Josef Somr. Bylo mu 88 let

Většinu své kariéry však spojil s Činoherním klubem, kde nejprve hostoval a posledních dvanáct let byl jeho členem. Mezi nejznámější role Brancuzského patří Starosta a První radní ve hře Vodní družstvo Josefa Štolby. V roce 2004 se pask představil jako Fámulus v Impresáriovi ze Smyrny Carla Goldoniho.

Génius malých rolí 

Brancuzský má na kontě desítky filmů, přičemž je označován za krále a génia malých rolí. Objevil se mimo jiné ve filmech jako Kolja, Lotrando a Zubejda, Báječná léta pod psa, Městečko či Jak básníci neztrácejí naději.