Podle informací serveru tvnoviny.sk herec chtěl vyjet autem z garáže, a když do vozu nastupoval, ztratil vědomí. Jeho manželka okamžitě zavolala záchranku. Na pomoc jí přispěchal kolemjdoucí muž, který za asistence operátora záchranné služby začal umělce oživovat. V oživování ho pak vystřídali záchranáři, ale bohužel neúspěšně, uvedl server.

Filmová kariéra Mariana Labudy začala v 80. letech, kdy si ho všimli čeští režiséři. Juraj Herz mu svěřil hlavní roli v komedii Buldoci a třešně (1981), s epizodními úlohami přišli Dušan Klein (Radikální řez) a Jiří Krejčík (Prodavač humoru).

Jeho nejzářnější filmovou rolí je řidič Pávek z komedie Vesničko má středisková. S nabídkou za Labudou přišel Jiří Menzel, který vysledoval jeho talent už v Činoherním klubu při zájezdových představeních, a věděl, že nesahá vedle. Dvojice Labuda-Bán dopomohla výborně napsané a natočené komedii k obrovské popularitě, ale i k nominaci na Oscara.

Diane Kruger
Odnikud: Film, který vyvolává otázky. Jak byste volili vy?

Poté přišly další filmové role ve snímcích jako Anděl svádí ďábla, Dobří holubi se vracejí, Vážení přátelé, ano, Andělské oči, Konec starých časů, Žebrácká opera nebo Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina. Jednu z velkých rolí měl také ve snímku ROMing. „Jeho herectví i lidský vklad byly mimořádné. Hrál v mém ROMingu a vždycky rozdával spoustu radosti a smíchu. To si pak říkáte, že někdo takový by neměl odcházet… Bude mi po něm smutno,“ řekl režisér filmu Jiří Vejdělek.

Jednu z jeho posledních rolí byla také ve filmu Andělé všedního dne z roku 2014. „Potkali jsme se vícekrát, mimo jiné jako andělé ve filmu Alice Nellis Andělé všedního dne. Je pro mě moc smutné cokoli říkat, protože je to příliš čerstvá zpráva. Měl jsem ho moc rád,“ řekl herec Vladimír Javorský.

Pravidelně se objevoval také v pohádkách: Lotrando a Zubejda, Pták Ohnivák a jeho poslední rolí byl druhý díl Anděla Páně.

Glenn Miller Orchestra Tour - Liberec
Glenn Miller Orchestra se vrací swingovat do Česka

„Co říct? Je to symbolické, ale ve svém posledním filmu, naší pohádce Anděl Páně 2 od nás dostal klíč od brány očistce… Univerzální. Takže si může vybrat. Jsem moc rád, že jsem ho mohl obsadit - od chvíle, kdy jsme spolu hráli v Lotrandovi a Zubejdě, jsem si přál ho potkat znovu. Uměl vzít i malé role a činil tak s velkou pokorou. Nejen za to si ho vážím,“ řekl režisér Jiří Strach.

Získal české filmové ocenění Český lev za snímek v česko-slovenské koprodukci Zahrada.

Od roku 1990 byl členem Slovenského národního divadla v Bratislavě. Hostoval ale i v českých divadlech: Národním divadle v Brně, Městském divadle Zlín a Divadle na Vinohradech

Narodil se 28. října 1944 v Hontianských Nemcích na Slovensku. V roce 1968 byl spoluzakladatelem legendárního generačního Divadla na korze v Bratislavě, odkud přešel po jeho zákazu na Novou scénu. Právě zde se vypracoval od komických a tragikomických typů, které mu mimořádně sedí, také k velkým dramatickým úlohám.

Marián Labuda v jedné ze svých nejslavnějších rolí:

Zdroj: Youtube
z filmu Špindl
Dámská jízda ze Špindlu sesadila Star Wars