Herečka se narodila v roce 1932 jako Nicole Françoise Dreyfusová v Paříži a účinkovala ve více než 50 filmech. Aiméeová patřila mezi velikány oboru, píše DPA. Fellini o ní řekl, že je nejlepší herečkou na světě po jeho manželce Giulietě Masinové. V první polovině 60. let minulého století byla v Itálii uctívána více než ve Francii, poznamenala agentura.

Svou nejslavnější roli však ztvárnila ve francouzském filmu Muž a žena, který v roce 1966 získal Zlatou palmu na festivalu v Cannes. Sama za roli ovdovělé ženy, která se zamiluje do rovněž ovdovělého automobilového závodníka, obdržela Zlatý glóbus, Filmovou cenu Britské akademie (BAFTA) a byla nominována na Oscara. Film, v němž si zahrála po boku předloni zesnulého Jeana-Luise Trintignanta, je dodnes řazen mezi nejlepší milostné příběhy v dějinách světové kinematografie.

| Video: Youtube

Filmovou kariéru herečky naplno odstartovala v roce 1949 shakespearovská adaptace Milenci z Verony, v níž ztvárnila roli Julie. Aiméeová byla často představitelkou tajemných, záhadných a krásných žen, které touží změnit svůj život. Byla několikrát vdaná, mimo jiné za britského herce Alberta Finneyho. Mezi její životní partnery krátce patřili také herci Warren Beatty a Omar Sharif.