Fanoušci v Los Angeles položili od pondělní smutné zprávy k hvězdě Olivie Newton-Johnové na Hollywoodském chodníku slávy nespočet květin. Ti, kteří s ní v průběhu let spolupracovali, se na sociálních sítích podělili o vzpomínky na tuto filmovou a pěveckou hvězdu.

Obrovské srdce

John Travolta, který hrál s Newton-Johnovou ve filmu Pomáda, sdílel na Instagramu emotivní vzkaz. „Má nejdražší Olivie, díky tobě byly naše životy lepší. Tvůj vliv byl neuvěřitelný. Mám tě moc rád. Od prvního momentu, co jsem tě spatřil. Zase se uvidíme a setkáme. Navěky tvůj Danny, tvůj John!“ napsal.

Další z jejích hereckých kolegů z Pomády, Barry Pearl - který hrál T-Birda Doodyho - se v rozhovoru pro televizi CNN při vzpomínkách na svou blízkou kamarádku doslova sesypal. „Všechno zní tak banálně, když mluvíme o tom, kým byla, ale je to tak, protože je to hluboce pravdivé. Její srdce bylo tak milující,“ řekl pod návalem emocí Pearl.

Někdejší castingový ředitel Pomády Joel Thum odpověděl na dotaz, jak si bude zesnulou hvězdu pamatovat slovy: „Byla laskavá, naprosto úžasná a zdvořilá ke všem.“

Zpěvačka Olivia Newtonová-Johnová a John Travolta ve filmu Pomáda.Zpěvačka Olivia Newtonová-Johnová a John Travolta ve filmu Pomáda.Zdroj: Profimedia.cz

Spojila Brity a Australany

Smrt Newton-Johnové obzvláště silně zasáhla Austrálii, kde vyrůstala. Sice se narodila v Anglii, ale do australského Melbourne se s rodinou přestěhovala už ve svých pěti letech. Jako teenagerka tam vystupovala v mnoha televizních pořadech zaměřených na pop music. I proto Newton-Johnovou označil ve svém tweetu australský premiér Anthony Albanese za „nedílnou součást australského soundtracku“.

Herečka a zpěvačka Olivia Newton-Johnová
Zemřela Olivia Newton-Johnová. Představitelce Sandy z Pomády bylo 73 let

Australský dům v Londýně zase uvedl, že Newton-Johnová, kterou královna v roce 2019 jmenovala lady (obdoba mužského titulu sir) za její zásluhy v charitě a výzkumu rakoviny, sblížila Brity a Australany. „Lady Olivia nás inspirovala, svými písněmi nás spojila v jeden celek,“ uvedl Australský dům na Twitteru.

Podpora onkologických pacientů

Centrum pro výzkum a léčbu rakoviny Olivia Newton-John Cancer Wellness and Research Centre v Melbourne, kde od úterý vlají vlajky na půl žerdi, ve svém prohlášení uvedlo: „Olivia se dotkla životů mnoha lidí po celé Austrálii i po celém světě, ale nikoho více než našich zaměstnanců a pacientů v Olivia Newton-John Centre, které každý den povzbuzovala, inspirovala a podporovala.“

Ve věku 57 let zemřela herečka Kelly Prestonová (na snímku z roku 2018), známá například z filmů Jerry Maguire či Dvojčata
Zemřela herečka Kelly Prestonová. Travoltova manželka prohrála boj s rakovinou

Kylie Minogue, jedna z nejznámějších australských popových zpěvaček, jejíž ranou kariéru hudební kritici často srovnávali právě s kariérou Newtonové-Johnové, sdílela jejich společnou fotografii z koncertu v roce 1988. „Od svých deseti let jsem Olivii milovala a vzhlížela k ní. A vždycky budu. Byla pro mě, a vždycky bude, inspirací v mnoha a mnoha ohledech,“ napsala Minogue na Twitteru.

Australská zpěvačka a herečka Delta Goodremová, která hrála Newton-Johnovou v televizním životopisném filmu z roku 2018, zveřejnila na Twitteru rovněž srdceryvnou poctu. „Celý svět dnes bude cítit toto zlomené srdce, protože celý svět cítil Oliviino nepřekonatelné světlo. Sílu dobra. Sílu přírody. Byla silná a laskavá. Moje mentorka, moje kamarádka, moje inspirace, někdo, kdo mě vždycky vedl a vždy tu byl pro mě. Byla mojí rodinou. Miluji tě,“ napsala Goodremová pod společnou fotografii.

Nejzářivější světlo

I oscarová herečka Marlee Matlinová uctila svou kolegyni z filmu Poslední večírek z roku 1996. „Jsem tak zarmoucená zprávou o odchodu Olivie Newton-Johnové. Vzpomínám si, jak jsem byla ohromená, když jsem ji potkala na svém prvním hollywoodském setkání pro studio Paramount. Byla tím nejsladším a nejzářivějším světlem. Odpočívej v pokoji, drahá a sladká Olivie,“ napsala na Twitteru.

Zpěvačka Dionne Warwicková, která s Newton-Johnovou v roce 2006 nahrála duet, ji označila za „drahou přítelkyni“ a „jednoho z nejmilejších lidí“, s nimiž měla tu čest nahrávat a vystupovat. „Do nebeského sboru přibyl další andělský hlas,“ dodala.

Zdroj: Youtube

Herec z Hvězdných válek Mark Hamill na svém účtu na Twitteru napsal: „Všechno, co dělala, bylo prodchnuto radostí, která byla naprosto nakažlivá. Milovali jsme ji a ona milovala nás.“

Julianne Houghová, která hrála Sandy v televizním remaku Pomády naživo! z roku 2016, také sdílela na Instagramu několik fotografií s Newton-Johnovou a napsala: „Jako pro mnoho dalších, Olivia byla vždy mou hrdinkou. Nejdříve jsem objevila její magnetickou energii umělkyně a herečky, ale bylo to její srdce, které mě skutečně uchvátilo. Navždy bude ikonou a legendou!“

Známá americká moderátorka Oprah Winfreyová na Twitteru zase připomněla „spontánní večeři“, kterou uspořádala v roce 2019 po rozhovoru o rakovině, kterou Newton-Johnové trpěla. V příspěvku Oprah poznamenala, že „její pozitivita byla prostě nakažlivá“.

Olivia Newton-Johnová se víc jak třicet let potýkala s rakovinou. Nemoc jí lékaři diagnostikovali celkem třikrát, naposledy v roce 2017, kdy se chroba dostala do terminálního stadia.