Zmíněné filmy vstoupí do kin společně s životopisným snímkem Davida Ondříčka Zátopek, který s toutéž podporou vznikl již letos a jehož premiéru tvůrci kvůli koronavirové situaci odložili na srpen 2021.

„Letošní rok se bohužel nesl ve stínu koronavirové epidemie s mnoha omezeními. Přesto, že se nekonal 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, považuji za úspěšný projekt filmovou přehlídku TADY VARY ve vašem kině. Šlo o důstojnou alternativu, která pobavila přes 36 tisíc lidí. Velmi nás také potěšilo drama Nabarvené ptáče, které na sebe strhlo zaslouženou pozornost nejen u nás, o čemž svědčí devět sošek českých lvů, ale i v zahraničí. Každopádně českou kulturu nenecháváme na holičkách. Letos jsme ji podpořili částkou 25 milionů korun a pro příští rok máme na vybrané projekty připravený obdobný rozpočet. Kromě karlovarského festivalu chceme poskytnout podporu i Cenám české filmové kritiky a Českým lvům,“ shrnuje Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy ČR.

Romantika i krimi

Hartlův snímek Prvok, Šampón, Tečka a Karel nahlíží do života čtyř přátel, kteří se dvacet let po maturitě zamýšlejí nad tím, jestli žijí tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. V hlavních rolích se představí Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann.

Ostrov Rudolfa Havlíka je z rodu romantických komedií. Přibližuje situaci, kdy se dva lidé rozcházejí, ale nakonec skončí nedobrovolně na exotickém ostrově. Zahráli si je Petra Hřebíčková a Jiří Langmajer. V krimi Stínohra režiséra Petera Bebjaka řeší autoři téma viny i odplaty ve vlastních rukách. Cesta domů je volným pokračováním příběhů Tomáše Vorla o rodině žijící na samotě v hájence.

Další kolo otevřené

Innogy dosud pomohla na plátna kin osmi desítkám celovečerních filmů a do rozvoje tuzemské kinematografie vložila více než 350 milionů korun. Je koprodukčně podepsaná pod filmovými hity, jakými jsou Anděl Páně 2, Teorie tygra, Líbáš jako Bůh nebo Ženy v pokušení.Každoročně vyhlašovaná scenáristická soutěž si získala zasloužené renomé. Uzávěrka dalšího kola bude 28. února 2021 ve dvou kategoriích (hlavní kategorie a Hvězda zítřka).