V patách má s pěti zářezy seriál Koruna a snímek Chicagský tribunál. Po čtyřech nominacích mají komedie Borat Subsequent Moviefilm a Ozark.

Televizní hvězdy

V televizní sekci muzikál/komedie jsou mezi adepty Emily v Paříži, Letuška a Veliká, nejlepším dramatem se může stát dle očekávání britský seriál Koruna. Nominace dostali i jeho hlavní protagonisté: Olivia Colman, Emma Corrin, Josh O'Connor a Helena Bonham Carter.

Miluji tě, teď zemři
Opravdový zločin vládne obrazovkám. Podívejte se na seriály o masových vrazích

Na minisérii roku aspiruje projekt Mělas to vědět, který zdobí i nominace pro Hugha Granta a Nicol Kidman, konkurují mu mj. Dámský gambit o geniální šachistce, Normální lidé a Neortodoxní líčící dramatický útěk mladé dívky z komunity ortodoxních Židů v New Yorku. Nominaci má i její představitelka Shira Haas, která svede boj o glóbus s protagonistkou Dámského gambitu Anyou Taylor-Joy.

Filmoví adepti

Z filmů mohou vyhrát za komedii Borat Subsequent Moviefilm, Hamilton nebo Palm Springs, který jsme viděli i v našich kinech, z dramat pak Otec, Mank, Země nomádů nebo Chicagský tribunál.

Harry Potter se dočká seriálové verze
Seriál podle Harryho Pottera i Sex ve městě. Obrazovky zaplaví slavné postavy

Ze zahraničních snímků bodovaly mimo jiné dánský Chlast, jenž má už evropského Oscara, a italský Život před sebou se Sophií Loren. Mezi animovanými filmy figurují Croodsovi, Frčíme a Duše.

Za celoživotní dílo převezmou ceny - jak už bylo oznámeno dříve - Jane Fondová a Norman Lear, televizní veterán. Vítězové budou známi 28. února, v jaké formě předávání cen proběhne, zatím není známo.