Venezuelsko-mexický film líčí neobvyklý vztah padesátiletého muže k mladíkovi z ulice a na letošním 72. ročníku prestižní přehlídky patřil od své první projekce mezi favority. Jeho režisér daroval cenu své zemi, která podle něj „procházela obdobím hluboké politické a ekonomické nestability." Přesto vidí budoucnost pozitivně. „Měli jsme určité problémy, jež nás trápily, teď už jsme ale optimističtí," svěřil se Vigas při udílení cen.

Stříbrného lva za nejlepší režii dostal Argentinec Pablo Trapero za krimi Klan. Velkou cenu poroty si z nejstaršího filmového festivalu světa odvážejí tvůrci animovaného snímku Anomalisa Charlie Kaufman a Duke Johnson. Za nejlepšího herce vyhlásili porotci Francouze Fabrice Luchiniho, kterého známe mj. Z filmu Diskrétnost. V Benátkách byl oceněn za roli ve snímku Hranostaj, kde hraje soudce, jehož život poznamená nečekané setkání s bývalou láskou. Nejlepší herečkou se stala Italka Valeria Golinová za ocenění pro nejlepší herečku za výkon v experimentálním rodinném dramatu Per amor vostro. Cenu za scénář si odnesl režisér a scénárista tohoto snímku Christian Vincent, od nějž jsme u nás mohli vidět půvabný snímek Z prezidentské kuchyně.

Mezi jedenadvacet soutěžních filmů se letos probojoval i snímek Marguerite, na jehož výrobě se podílela Česká republika a který je inspirován životem operní pěvkyně Florence Fosterové Jenkinsové. Obdržel vedlejší cenu P. Nazareno Taddei Award, která se na festivalu udílí od roku 2007.

Festival v Benátkách zahajoval 2. září nesoutěžní americko-britský horolezecký snímek Baltasara Kormákura Everest, který se vrací ke skutečné události a který uvidíme v našich kinech od 24. září. Na červený koberec na benátském Lidu letos vkročili krom jiných holywoodští herci Jake Gyllenhaal, Johnny Depp a Elizabeth Banksová nebo britská herečka Tilda Swintonová.