„Slovo návrat představuje úctyhodnou historii festivalu a budoucnost je příslibem naplňování vize jeho moderní podoby, rozvíjené prostřednictvím audiovize, vědy, techniky a vzdělávání,“ uvádí prezident festivalu Čestmír Vančura.

Einstein - Případy nesnesitelného genia
Vojtěch Kotek v úloze nesnesitelného génia. Nový seriál nabídne krimi i humor

Mimo tradiční soutěž a sekci Festival Classics se mohou diváci těšit na dokumentární snímky o vědě a technice, hrané sci-fi filmy a sekci věnovanou filmovým trikům. Tu budou tvořit snímky, které se staly revolučními po stránce speciálních a vizuálních efektů (uvedeny budou například Metropolis, 2001: Vesmírná odysea, Jurský park, Matrix či Gravitace).

Hvězdy na chodníku slávy letos organizátoři odhalí hercům Jiřímu Mádlovia Vojtěchu Kotkovi, kteří se spolu potkali v několika filmech pro děti a mládež. „No konečně! A doufám, že se příští rok ve Zlíně pochlapí a dostanu i sochu,“ vtipkoval Jiří Mádl.

Překvapení i akce 

Tradiční součástí akce bude opět dražba umělecky pojatých filmových klapek či Festivalový půlmaraton. „Jubilejní ročník přehlídky se neobjede bez příjemných setkání, překvapení a akcí,“ říká její výkonná ředitelka Jarmila Záhorová.

Johnny Depp na festivalu Berlinale
Rozevlátí muži, silné ženy a krásné oči krav. Berlinale je tu

„Věřím, že návštěvníky potěšíme už samotným zahájením v podobě veřejného openingu na Gahurově prospektu, na němž v doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín představí známé filmové melodie zpěváci Dasha a Petr Bende.“