Na mladou dívku, která film natáčela na příruční kameru přímo v průběhu odpoledního představení, upozornili zaměstnance kina a ochranku ostatní návštěvníci projekce. Dívce se však podařilo ještě před jejich příchodem uprchnout.

„V této souvislosti jsme ve všech našich kinech zpřísnili bezpečnostní opatření a kontrolu sálů v průběhu projekcí,“ informoval ředitel Palace Cinemas David Horáček. „V poslední době je to již druhý případ, kdy byla osoba pořizující pirátský záznam odhalena ještě v kině“, sdělila Markéta Prchalová, ředitelka České protipirátské unie.

Doposud nejdražší film v historii české kinematografie za 350 miliónů korun měl premiéru v rámci MFF Karlovy Vary a do běžné distribuční sítě byl nasazen ve čtvrtek 10. července tedy pouhé dva dny před pokusem o jeho natočení.

Podobným způsobem byly zcizeny a umístěny na internet také například tituly Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků, Obsluhoval jsem anglického krále či Venkovský učitel. Velký rozruch také v červenci loňského roku vyvolalo natočení titulu Simpsonovi ve filmu přímo v den jeho premiéry v ČR a jeho následné umístění na internet.