Filmovým příběhům týdne dominují převážně ženské hrdinky. V jejich čele je Eilis z filmu Johna Crowlea Brooklyn, nezkušená dívka z irského zapadákova, jež zažívá iniciační životní okamžiky v jednom z největších a nejpodnětnějších měst na světě – v New Yorku. Jsou padesátá léta minulého století a Eilis k tomuto velkému střihu přiměje starší sestra, jež jí chce dopřát lepší budoucnost, než jaká ji čeká během tehdejšího živoření v Irsku. Pro Eilis je to ale velký vnitřní boj, který si navíc zkomplikuje seznámením s dvěma různými muži. V hlavní ženské roli exceluje talentovaná Saoirse Ronanová, která na sebe poprvé výrazněji upozornila v thrilleru Pevné pouto.

Výraznou postavou je i Sany, česká writerka nebo sprejerka, chcete-li. Sedm let věnovala natáčení dokumentu Girl Power, v němž se pokusila přiblížit emancipaci žen v graffiti, v oboru, který muži opačnému pohlaví jen neradi přepouštějí. Její film představuje graffiti writerky z patnácti měst světa od Prahy, přes Moskvu, Kapské Město, Sydney a Biel až po Madrid či New York. Nejde ale jen o pohled do graffiti světa, film je i osobním příběhem autorky, v němž sledujeme její životní kroky s graffiti, motivaci a hodnoty, které se s ubíhajícími roky měnily. Film má premiéru tuto sobotu, poté vstoupí do kin.

Z německých studií přichází Chůvák, crazy komedie bez větších tvůrčích ambic, těžící ze zápletky neukázněné dospívající dcery, jež spolehlivě zdeptá každou najatou hospodyni a paní na hlídání. Do chvíle, než na scénu vstoupí muž „chůvák". Kolotoč katastrof a eskapády všech zúčastněných vedou k jedinému (předvídatelnému) zjištění: že není nad funkční rodinu a že je lépe se bez chův obejít…

Ohlédnutím za 60. léty je obnovená distribuční premiéra slavného filmu Federika Felliniho Osm a půl, který do kin vrací Asociace českých filmových klubů. Příběh známého režiséra, kterého hraje filmařův dvorní herec Marcello Mastroianni, je pohledem do zákulisí filmu a jeho složitostí. Hlavní hrdina neprožívá jen krizi tvůrčí (zasekne se na osmi a půl scénáře svého filmu), nýbrž i osobní, včetně vztahů k ženám. Balanc mezi realitou a sny se tu často stírá a divák je vystaven místy až absurdní podívané, v níž se režisér pokusil o univerzální výpověď vnitřního stavu umělce hledajícího způsob vyjádření svých pocitů. Součástí projekce je i krátký předfilm Ondřeje Hudečka Karaoke, jímž distributor pokračuje v uvádění krátkých novinek mladých tvůrců.

Českou tvorbu zastoupí v kinech také nová pohádka Řachanda z dílny slovenské režisérky Marty Ferencové, jež má dosud na kontě hlavně televizní seriály. Vypráví o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždy úplně poctivě a které napraví až tajemný černý les a jeho nadpřirozené bytosti… V hereckém obsazení se potkali otec a syn Bolek a Vladimír Polívka, Denisa Pfauserová, Vilma Cibulková, Oldřich Kaiser aj. Výrazný podíl mají ve filmu masky a výprava.

Americký trikově výpravný snímek Bohové Egypta cílí především na divákovo oko. Vládu nad Egyptem obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set, jenž přivedl kdysi prosperující impérium na pokraj války, chaosu a strachu. Jeho moci si troufne vzdorovat hrstka povstalců, která svede dohromady zlodějíčka a mocného boha Hora. Společně se pokusí Setovu zvůli zastavit a vrátit Egyptu jeho svobodu a demokracii. Nelítostného Seta si zahrál Gerard Butler, více než o herecké výkony tu jde ale o vizuální stránku věci, silácké bojové výkřiky, máchání pažemi a zpomalené záběry v pyrotechnických akcích.